Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sejm żegna Annę Wasilewską. Pogrzeb posłanki w poniedziałek

Anna Wasilewska

Pogrzeb zmarłej we wtorek posłanki Anny Wasilewskiej odbędzie się w poniedziałek (12 kwietnia) w południe na cmentarzu w Dywitach koło Olsztyna – poinformował szef warmińsko-mazurskich struktur PO Jacek Protas. Rodzina zwróciła się również z apelem, aby zamiast kwiatów wpłacić pieniądze na specjalnie przygotowaną zbiórkę.

Wcześniej planowana jest msza św. w Olsztynie, jednak ma być przeznaczona wyłącznie dla najbliższych.

Wszystkich, którzy chcieliby pożegnać panią poseł Wasilewską, zapraszamy na godzinę 12 na cmentarz w Dywitach

– powiedział Jacek Protas.

Rodzina zmarłej we wtorek poseł Anny Wasilewskiej zaapelowała do osób, które chcą pożegnać parlamentarzystkę o to, by nie kupowały kwiatów, ale wpłacały datki na rzecz Olimpiad Specjalnych Polska. Anna Wasilewska była z tym stowarzyszeniem związana przez 25 lat.

Jak wszyscy wiemy, żyjemy w trudnych czasach pandemii, co wpłynie również na przebieg tej uroczystości. Z większością z Was spotkamy się dopiero na cmentarzu i nie będziemy mieli możliwości uściśnięcia sobie dłoni czy porozmawiania na spotkaniu po pogrzebie. Zdecydowaliśmy, że w tej niekomfortowej sytuacji uruchomimy charytatywną Zbiórkę Pamięci Ani Wasilewskiej (http://annawasilewska.eu/zbiorka), a całość zebranych środków przekażemy na rzecz Olimpiady Specjalne Polska, z którymi Ania była związana przez ostatnich 25 lat

– napisali w mediach społecznościowych członkowie rodziny poseł Wasilewskiej.

Anna Wasilewska zmarła we wtorek wieczorem. Jak napisali na Facebooku jej bliscy, przyczyną śmierci były „komplikacje po przebytej kilka lat temu operacji”.

Prosimy Was o modlitwę, ciepłe myśli i dobrą energię, którą Ania zawsze emanowała i której nam teraz tak bardzo brakuje

– podkreślili najbliżsi.

Rodzina podziękowała też personelowi szpitala MSWiA w Olsztynie za wsparcie, profesjonalną pomoc i opiekę.

Wspomnienia o zmarłej posłance znalazły się również dziś na stronie Kancelarii Sejmu.

Jako parlamentarzystka szanowana za aktywność, merytoryczność oraz dążenie do kompromisów. Jak podkreślają współpracownicy śp. Posłanki, była blisko ludzi, starała się pomóc każdemu, kto szukał u niej wsparcia

– napisano.

 

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończyła technologię żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie oraz pedagogikę specjalną w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

W latach 2007-2008 była wiceprezydentem Olsztyna, od 2010 do 2015 roku zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego. W 2015 roku po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej, a 4 lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej. W tej kadencji w Sejmie Anna Wasilewska zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. Była też wiceprzewodniczącą komisji ds. petycji.

Anna Wasilewska

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Rawicz (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poseł, Anna Wasilewska
Rodzina podała przyczynę śmierci Anny Wasilewskiej

Rodzina zmarłej we wtorek warmińsko-mazurskiej posłanki Anny Wasilewskiej opublikowała w sieci upamiętniający ją post i oświadczenie w sprawie przyczyny śmierci. Najbliżsi Anny Wasilewskiej w oświadczeniu podali,...

Zamknij
RadioOlsztynTV