Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rodzina podała przyczynę śmierci Anny Wasilewskiej

Nie żyje posłanka Anna Wasilewska

Rodzina zmarłej we wtorek warmińsko-mazurskiej posłanki Anny Wasilewskiej opublikowała w sieci upamiętniający ją post i oświadczenie w sprawie przyczyny śmierci.

Najbliżsi Anny Wasilewskiej w oświadczeniu podali, że koronawirus nie przyczynił się do jej odejścia. Przyczyną były natomiast komplikacje po przebytej kilka lat temu operacji. Post podpisany przez męża z rodziną zamieszczono na profilu posłanki w mediach społecznościowych.

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.
W latach 2007-2008 pełniła urząd wiceprezydenta Olsztyna, następnie w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego.

W 2015 r. po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej. Pracowała m.in. w komisji ds. petycji, komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz komisji kultury i środków przekazu.

Polityk z Olsztyna miała 63 lata.

Autor: B. Gajlewska/PAP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Anna Wasilewska
„Starała się rozwiązać każdy problem”. Posłuchaj wspomnień o Annie Wasilewskiej

"Ania była otwarta na potrzeby innych" - tak o zmarłej posłance PO Annie Wasilewskiej w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn mówił jej partyjny kolega - Janusz Cichoń....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV