Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sędzia Paweł Juszczyszyn pojedzie do Kancelarii Sejmu

Budynek sądu rejonowego w Olsztynie. Fot. Przemysław Getka

Wiceprezes Sądu Rejonowego w Olsztynie sędzia Krzysztof Krygielski wydał zarządzenie o wystawieniu sędziemu Juszczyszynowi delegacji podróży służbowej do Warszawy. Tym samym zmieniona została wcześniejsza decyzja prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie sędziego Macieja Nawackiego o odmowie wystawienia takiej delegacji.

– Jakbym wydał tę delegację, to bym się przyczynił do realizacji deliktu dyscyplinarnego i złamania konstytucji – argumentował w minionym tygodniu sędzia Nawacki. Sędzia Krygielski mógł wydać taką decyzję, bo jego przełożony jest na urlopie. Krzysztof Krygielski, protestując przeciwko zawieszeniu Juszczyszyna, złożył w grudniu rezygnację ze stanowiska. Jednak do tej pory nie została ona formalnie przyjęta, dlatego Krygielski nadal jest wiceprezesem olsztyńskiego Sądu Rejonowego.

Sędzia Paweł Juszczyszyn pojedzie służbowo do Warszawy jutro (21.01). W Kancelarii Sejmu ma wykonać czynności orzecznicze Sądu Okręgowego w Olsztynie. Chodzi o oględziny list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa. Sędzia Juszczyszyn – pod groźbą nałożenia grzywny – domaga się wglądu do list poparcia złożonych przez obywateli i sędziów. Kancelaria Sejmu już zapowiedziała, że udostępni jedynie te pierwsze.

Dotyczy to sprawy apelacyjnej, którą w pierwszej instancji w Lidzbarku Warmińskim rozpoznawał sędzia powołany przez prezydenta na wniosek KRS w nowym składzie. Apelacja toczy się w olsztyńskim Sądzie Okręgowym, gdzie sędzia Juszczyszyn był delegowany, ale na skutek jego decyzji dotyczących KRS, ministerstwo sprawiedliwości cofnęło mu tę delegację. Jednak nadal pracuje  przy sprawach, które mu wcześniej przydzielono.
Autor: PAP/P. Karpiszen
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w decyzja, KRS, Maciej Nawacki, sędzia Paweł Juszczyszyn
Rodzinna firma z Olsztynka ze wsparciem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To już druga decyzja w tym roku

Nowe linie produkcyjne i unowocześnienie dotychczasowych - to kolejna - warta 10 milionów złotych - inwestycja rodzinnej firmy z Olsztynka, zajmującej się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Wsparcia...

Zamknij
RadioOlsztynTV