Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rodzinna firma z Olsztynka ze wsparciem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To już druga decyzja w tym roku

Fot. WMSSE

Nowe linie produkcyjne i unowocześnienie dotychczasowych – to kolejna – warta 10 milionów złotych – inwestycja rodzinnej firmy z Olsztynka, zajmującej się przetwórstwem tworzyw sztucznych.

Wsparcia udzieliła jej Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Dzięki temu przedsiębiorstwo dostanie zwrot 60% kosztów inwestycji w postaci ulgi w podatku dochodowym. Inwestycji bardzo innowacyjnej, ponieważ polega ona na produkcji tworzyw oplatających żyły przewodów elektrycznych, które w przypadku zapalenia się, nie wydzielają toksycznych gazów.

Decyzja o wsparciu w postaci zwolnienia z podatku dochodowego jest drugą wydaną przez Strefę w tym roku. W roku minionych z takiego wsparcia cieszyło się dwadzieścia jeden przedsiębiorstw. Szesnaście z nich to firmy małe i średnie. Inwestorzy łącznie zadeklarowali wówczas inwestycje o wartości prawie dwustu czterdziestu milionów złotych oraz utworzenie stu dwóch nowych miejsc pracy.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

Fot. WMSSE

Fot. WMSSE

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, firma, decyzja, przewody elektryczne
Jest pierwsza w tym roku decyzja W-MSSE. Rodzinna firma skorzysta ze specjalnych ulg

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała pierwszą w tym roku decyzję o wsparciu. Otrzymała je rodzinna firma z okolic Ostrołęki. Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała pierwsze w...

Zamknij
RadioOlsztynTV