Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sędzia na ławie oskarżonych. Grozi mu do 2 lat więzienia

fot. Przemysław Getka

Przed Sądem Rejonowym w Ostródzie rozpocznie się dziś rozprawa przeciwko sędziemu Sądu Okręgowego w Suwałkach oskarżonemu o jazdę po pijanemu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Były przewodniczący wydziału karnego Sądu Okręgowego w Suwałkach Waldemar M. spowodował w 2018 roku kolizję drogową. Swoim autem uderzył w tył innego samochodu. Waldemar M. uciekł z miejsca zdarzenia. Po kilkudziesięciu minutach sędzia został zatrzymany w miejscu zamieszkania w Augustowie. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sędzia został zawieszony w czynnościach służbowych, a następnie sam zrezygnował z pełnionej funkcji. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Sprawa od 2018 roku krążyła po sądach w Augustowie i Giżycku. Tamtejsi sędziowie prosili jednak o wyłączenie ich ze sprawy. Sąd Okręgowy w Olsztynie uwzględnił te wnioski i przekazał ją do rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Ostródzie. Przez kilka miesięcy rozpoczęcie procesu uniemożliwiały zwolnienia lekarskie i choroba sędziego.

Na dziś zaplanowano pierwszą rozprawę.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pijany, rozprawa, sędzia
Sędzia Paweł Juszczyszyn nie wraca do orzekania

Wniosek sędziego Pawła Juszczyszyna o powrót do orzekania został odrzucony - ustalił portal wpolityce.pl. To decyzja sądu rejonowego w Bydgoszczy. Dodatkowo wskazano błędy formalne we wniosku...

Zamknij
RadioOlsztynTV