Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sędzia Maciej Nawacki: Chcemy przywrócić wymiar sprawiedliwości obywatelom

Sędzia Maciej Nawacki – prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie. Fot. BSChromy

„Oczekuję pozytywnych zmian, dlatego kandydowałem do Krajowej Rady Sądownictwa” – wyjaśniał w Porannych Pytaniach sędzia Maciej Nawacki, prezes olsztyńskiego Sądu Rejonowego, a od wczoraj nowy członek KRS.

– Chcemy przywrócić wymiar sprawiedliwości obywatelom – dodał:

Jest pewien proces niekorzystny, dotyczący państw demokratycznych plus alienacji władzy. Dotyczący nie tylko władzy sądowniczej, ale także ustawodawczej i wykonawczej, czyli sytuacji w której elity władzy odrywają się od obywateli. Ten proces w ostatnich wyborach został powstrzymany, jeżeli chodzi o władzę ustawodawczą i wykonawczą. W przypadku  władzy sądowniczej dopiero teraz zostaje przywrócona praktyce demokratyczna kontrola nad tą władzą. I to jeszcze nie w pełni.

Do obsadzenia 15 stanowisk w Krajowej Radzie Sądownictwa początkowo zgłoszono 18 kandydatur. W poniedziałek sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka ustaliła listę 15-ciorga kandydatów. Ta lista została przyjęta przez sejm większością trzech piątych głosów. Głosowanie zbojkotowały natomiast PO, Nowoczesna i PSL.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Maciejem Nawackim

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka/ A. Piedziewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w KRS, Maciej Nawacki
Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie wybrany do Krajowej Rady Sądownictwa

Sędzia Maciej Nawacki, prezes olsztyńskiego Sądu Rejonowego, jednym z nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa. 15 sędziów zostało wybranych do KRS przez Sejm. Do obsadzenia 15 stanowisk...

Zamknij
RadioOlsztynTV