Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sędzia, który żądał list poparcia nowej KRS nie będzie orzekał w Sądzie Okręgowym w Olsztynie

Budynek sądu okręgowego w Olsztynie, Fot. Przemysław Getka

Sędzia Paweł Juszczyszyn, który nakazał Kancelarii Sejmu przedstawienie list osób popierających kandydatów na członków nowej Krajowej Rady Sądownictwa, został odwołany z delegacji do Sądu Okręgowego w Olsztynie. Był on delegowany z olsztyńskiego Sądu Rejonowego.

Sędzia rozpoczął delegację 1 września i miał orzekać w Sądzie Okręgowym w Olsztynie do końca lutego 2020 roku. Jak poinformowała rzeczniczka Sądu Okręgowego sędzia Agnieszka Żegarska, ministerstwo sprawiedliwości podało w specjalnym piśmie, że delegacja została sędziemu cofnięta. Resort powołał się na artykuł 77. Ustawy o ustroju sądów powszechnych. Mówi on o tym, że ministerstwo w każdej chwili może cofnąć delegację.

Przypomnijmy, w sobotę Agnieszka Żegarska przekazała, że w jednym z cywilnych postępowań odwoławczych olsztyński sąd uznał za konieczne rozstrzygnięcie, czy sędzia nominowany przez nową Krajową Radę Sądownictwa był uprawniony do tego, by w pierwszej instancji orzekać w tej sprawie. W tym celu olsztyński Sąd Okręgowy nakazał szefowi Kancelarii Sejmu przedstawienie m.in. zgłoszeń oraz list osób popierających kandydatów na członków KRS.

 

Źródło: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odwołanie, sąd okręgowy, delegacja, listy poparcia, Agnieszka Żegarska, KRS
Zarzucają m.in. fatalną politykę personalną i brak współpracy z Radą Miasta. Będzie referendum w sprawie burmistrza Ostródy?

Jest wniosek o odwołanie burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka i przeprowadzenie referendum. Powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum wpłynęło do Urzędu Miasta i do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego...

Zamknij
RadioOlsztynTV