Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Santilli urzeka polszczyzną, siatkarze Indykpolu AZS – urzekają gracją

Za niecały tydzień siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn zainaugurują nowy sezon w siatkarskiej Plus Lidze (sobota, 14:45, mecz z Espadonem Szczecin). W niedzielne popołudnie natomiast – zaprezentowali się kibicom.

Tradycyjnie – jak co roku – kibice zobaczyli swoich ulubieńców prezentujących się w nowych kompletach strojów. Zachwyceni popularnością wśród olsztynian byli przede wszystkim nowi zawodnicy Indyków. Tomas Rousseaux cały czas szeroko się uśmiechał, a trener Roberto Santilli robił zdjęcia i chętnie rozmawiał z fanami.


Jak powiedział Radiu Olsztyn szkoleniowiec Indykpolu AZS-u, zespół jest przygotowany do Plus Ligi.

– Złapałem dobry kontakt z zespołem. Bardzo fajnie się prezentują, udało nam się zrobić bardzo dużo pracy. Bardzo się cieszę, że udało się wprowadzić do drużyny nowych graczy. Mogę powiedzieć, że na teraz jestem zadowolony. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu – moim zdaniem – jesteśmy gotowi.

– powiedział Roberto Santilli. Wspomniał również o znakomitej dyspozycji środkowych, którzy w ostatnim sparingu z Cerrad Czarnymi Radom zdobyli aż… 37 punktów.

– Potencjał na środku mamy imponujący. Mamy – jak określamy Daniela Plińskiego – legendarnego zawodnika oraz nową młodą gwiazdę. Moim zdaniem Kuba Kochanowski wyrasta na czołową postać Plus Ligi oraz reprezentacji. Niesamowity chłopak, którego też musimy odpowiednio zgrać z drużyną, żeby przynosił jak najwięcej korzyści. Mamy zatem taką bardzo fajną mieszankę doświadczenia i młodości. Bardzo zacnie to funkcjonuje.

Specjalnie dla nas Roberto Santilli zaprezentował również efekty nauki języka polskiego. Co powiedział?

Posłuchaj!

00:00 / 00:00

Wspomniany przez szkoleniowca Jakub Kochanowski ma za sobą bardzo intensywny rok. Jednak 21 punktów w ostatnim meczu pokazuje, że młody talent niespecjalnie się zmęczył. Czy w pojedynku z Cerrad Czarnymi zmienił pozycję na atakującego? – Nic z tych rzeczy – śmieje się nasz środkowy.

Posłuchaj!

00:00 / 00:00

Podczas prezentacji obecny był również były środkowy Akademików oraz reprezentacji Polski – Łukasz Kadziewicz, który promował swoją debiutancką książkę „Kadziu”.

M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn, Jakub Kochanowski
Ostatni test Indyków przed Plus Ligą zakończony dreszczowcem

Siatkarze Indykpolu AZSu Olsztyn wreszcie znaleźli pogromców. Po znakomitej serii wygranych sparingów, w finale turnieju o Puchar Prezydenta Starachowic, przegrali z Cerrad Czarnymi Radom 2:3 (34...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV