Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sanepid szuka uczestników koncertu w Elblągu

fot. Przemysław Getka

Sanepid prosi osoby, które 6 stycznia wzięły udział z koncercie w klubie Mjazzga w Elblągu, o kontakt mejlowy ze stacją.

Okazało się, że muzyk jednego z zespołów jest zakażony koronawirusem. Nie wiadomo ile osób uczestniczyło w imprezie, a zgodnie z przepisami powinny one być objęte kwarantanną.

Mogłyby mieć kontakt z zakażonym, chodzi nam o to, by wyjaśnić im, jak wygląda postępowanie i objęcie kwarantanną. W tym wypadku obowiązuje ona do niedzieli

– wyjaśnił Marek Jarosz, powiatowy inspektor sanitarny w Elblągu.

00:00 / 00:00

Z kolei osoby, które mają objawy infekcji, powinny zawsze zgłosić się do lekarza. Chodzi tu o sprawdzenie stanu zdrowia, ale też o to, by nie zarażać innych. Przy obfitych objawach bardzo prawdopodobne jest przenoszenie wirusa na inne osoby.

Służby sanitarne i medycy proszą, żeby nie lekceważyć objawów wskazujących na COVID-19 i podjąć leczenie, które może zapobiec groźnym skutkom tej choroby.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, sanepid
Arkadiusz Zgliński: Możliwe będzie przyjmowanie międzynarodowych jednostek turystycznych i pasażerskich

Port Morski w Elblągu czeka wyjątkowy rok. O planowanym w czerwcu otwarciu kanału żeglugowego z Bałtyku na Zalew Wiślany mówił w Porannych Pytaniach dyrektor Portu Morskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV