Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sanepid: młodzież zakaża się na osiemnastkach

Na Warmii i Mazurach służby sanitarne zanotowały nowe ogniska koronawirusa, które powstały na przyjęciach z okazji 18. urodzin – poinformował wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko.

W województwie warmińsko-mazurskim zanotowano we wtorek 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko powiedział, że wśród zakażonych jest m.in. pielęgniarka ze szpitala w Ostródzie, która w ostatnim czasie brała udział we wspólnym przygotowywaniu potraw na dożynki.

Niestety, zauważamy, że powstają ogniska zakażeń na wzór wesel, tym razem są to 18. urodziny. W jednej z takich imprez brało udział 50 osób, 5 z nich już ma potwierdzone zakażenie

– powiedział Dzisko.

Dodał, że w osiemnastkach uczestniczy młodzież z różnych klas i różnych szkół. – Co z tego, że w szkołach jest reżim sanitarny, jak po lekcjach młodzież spotyka się i imprezuje z kolegami z innych szkół? – powiedział i zaapelował, by młodzi ludzie i ich rodzice „poważnie przemyśleli organizację w tym czasie takich imprez”.

W regionie zanotowano już zakażenia w ponad 25 szkołach i placówkach edukacyjnych. We wtorek na zdalne nauczanie przeszło m.in. LO IV w Olsztynie i Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. Do tradycyjnej nauki po kwarantannie we wtorek wrócili uczniowie II LO w Giżycku.

W sumie od początku pandemii w województwie warmińsko-mazurskim zanotowano 1098 przypadków zakażenia, zmarło 9 osób.

Autorka: J. Kiewisz-Wojciechowska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, epidemia, urodziny
Olsztyński muzyk Włodzimierz Jarmołowicz obchodzi 100. urodziny

Włodzimierz Jarmołowicz - olsztyński muzyk, twórca zespołów chóralnych i muzycznych, dziennikarz obchodzi dziś setną rocznicę urodzin. Włodzimierz Jarmołowicz urodził się w 1920 roku koło Mińska. Do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV