Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samorządy walczą z komunikacyjnym wykluczeniem. Powstaną 4 tysiące kilometrów nowych linii autobusowych

Fot. fotolia.com

W naszym województwie powstaje sieć połączeń autobusowych. Rządowy Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród samorządowców z naszego województwa.

Dzięki temu do wielu miejscowości wykluczonych komunikacyjnie od ponad 20 lat dojeżdża transport publiczny. Tylko w tym roku wnioski o dopłatę złożyło 16 samorządów. Wszystkie zostały pozytywnie rozpatrzone, w ten sposób w naszym województwie powstaną 164 nowe linie autobusowe o łącznej długości ponad 4 tysięcy kilometrów.

Olecko, które jest gminą miejsko-wiejską wreszcie będzie miało zintegrowany transport – przyznaje burmistrz Karol Sobczak.

00:00 / 00:00

Po raz pierwszy od wielu lat do miejscowości wykluczonych komunikacyjnie dojeżdża transport publiczny. Tak od 1 lutego jest w gminie Gietrzwałd – mówi Dorota Grzeczuk z Urzędu Gminy.

00:00 / 00:00

Rekordzistą jest samorząd powiatu elbląskiego. Dzięki wsparciu uruchomił aż 44 linie. W gminie Giżycko powstanie 27 linii, w powiecie mrągowskim 22, w gminie Olecko 21, w gminie Wydminy 13, w powiecie olsztyńskim 7. Po 5 linii powstanie w gminach: Gietrzwałd, Jonkowo i Dywity. W gminie Stawiguda 4, w powiecie kętrzyńskim i w mieście Działdowie po 3 linie, 2 w gminie Lidzbark Warmiński i po jednej w gminach: Jedwabno, Miłakowo i Barciany.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, autobus, komunikacja, linia, dopłata
Kolejna rewolucja w kursowaniu komunikacji miejskiej w Elblągu. „Uwzględniono reklamacje pasażerów”

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu wprowadza kolejne korekty do rozkładu jazdy linii autobusowych i tramwajowych, wprowadzonego w życie 1 stycznia. W poprawkach uwzględnionych zostało 75 procent...

Zamknij
RadioOlsztynTV