Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna rewolucja w kursowaniu komunikacji miejskiej w Elblągu. „Uwzględniono reklamacje pasażerów”

Fot. ZKM w Elblągu

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu wprowadza kolejne korekty do rozkładu jazdy linii autobusowych i tramwajowych, wprowadzonego w życie 1 stycznia.

W poprawkach uwzględnionych zostało 75 procent reklamacji pasażerów. Do tej pory do ZKM wpłynęło 200 uwag elblążan, którzy wskazywali gdzie system komunikacji nie spełnia ich potrzeb.

Najwięcej zgłoszeń dotyczy konieczności przesiadania się z jednej linii na drugą, co zdaniem szczególnie starszych osób utrudnia podróż.

 Nie da się tego uniknąć, nie ma takiego miasta, w którym można wsiąść w dowolnym punkcie i dojechać bez przesiadki do innego dowolnego miejsca

– tłumaczy wiceprezydent Janusz Nowak.

Radny Paweł Kowszyński uważa, że zamieszania można było uniknąć, gdyby władze miasta przeprowadziły konsultacje z mieszkańcami na temat każdej linii.

W sprawie nowego systemu komunikacji obradowały ostatnio dwie komisje Rady Miasta. Radni wszystkich opcji zgłaszali także uwagi, sygnalizowane im przez wyborców.

ZKM spodziewał się uwag od mieszkańców, od razu zapowiadał, że każde zgłoszenie będzie brane pod uwagę. Korekty w kursowaniu miejskiej komunikacji w Elblągu będą obowiązywać od 1 lutego.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja:B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, tramwaj, autobus, ZKM, komunikacja, komunikacja miejska
Szpital Miejski w Elblągu szczepi wyjątkowo także w sobotę

Szpital Miejski w Elblągu dziś w późnych godzinach wieczornych zakończy zaplanowane na ten tydzień szczepienia. To wyjątkowa sytuacja, bo od początku akcji pacjenci w punkcie szczepień...

Zamknij
RadioOlsztynTV