Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samorządowe stowarzyszenie. „Ma pokazywać walory i możliwości gospodarcze regionu”

Stowarzyszenie miast, gmin i powiatów – Szlak Świętej Warmii – zostało oficjalnie zarejestrowane i stało się Organizacją Pożytku Publicznego.

Tworzą je 33 samorządy, w tym dwa mazurskie gminy: Olsztynek i Kętrzyn. Celem jest turystyczny rozwój regionu przy pomocy lokalnego biznesu, w oparciu o tradycję i tożsamość kulturową. Rejestracja nastąpiła po roku od zebrania założycielskiego i przez ten czas powstawał Plan Rozwoju Stowarzyszenia.

Teraz będzie on finalizowany, aby móc ubiegać się o dofinansowanie m.in. z funduszy unijnych (…) Stowarzyszenie ma pokazać walory regionu związane z kultura i zabytkami, ale także biznes naszego regionu o możliwości gospodarcze Warmii i Mazur.

– zapowiada przewodniczący Stowarzyszenia Szlak Świętej Warmii starosta olsztyński Andrzej Abako.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Gotowych jest już kilka projektów. Pierwszą inicjatywą Stowarzyszenia będzie prawdopodobnie zorganizowanie konkursu na produkt-pamiątkę regionalną „Kunsztyk warnijski”.

W najbliższych planach są też kolejne wydawnictwa z serii „Biblioteki Świętej Warmii” poświęcone np. Traktowi Biskupiemu. Stowarzyszenie chce także stworzyć „Szlak świętych miejsc czterech religii”, który obejmowałby katolicką Warmię i protestanckie Mazury oraz prawosławne i muzułmańskie Podlasie.

Szlak Świętej Warmii chce również rozpocząć szerszą promocję w kraju, jak i zagranicą. Pierwszą okazją do tego będzie udział Powiatu Olsztyńskiego w 28. Międzynarodowych Targach Turystycznych w Nadarzynie, które rozpoczną się 24 listopada.

Zobacz stronę internetową Szlak Świętej Warmii

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Święta Warmia, Stowarzyszenie Szlak Świętej Warmii
Szczególny moment historycznej krainy. Samorządy powołały Stowarzyszenie – Szlak Świętej Warmii

Stowarzyszenie Miast, Gmin i Powiatów - Szlak Świętej Warmii - tak brzmi pełna nazwa stowarzyszenia samorządowego, które założycielskie spotkanie odbyło się w Zamku Biskupów Warmińskich w...

Zamknij
RadioOlsztynTV