Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd zdecydował w sprawie mężczyzn, którzy w tym tygodniu włamali się do jednej z olsztyńskich piekarni

Fot. P.Getka

Sąd Rejonowy w Olsztynie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg kradzieży z włamaniem w mieście.

Według Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ, tymczasowo aresztowani Adam S. i Artur D. są podejrzani o liczne kradzieże z włamaniem, m.in. do sklepów z pieczywem oraz o próby takich kradzieży. Do przestępstw miało dochodzić od grudnia zeszłego roku do 19 stycznia. Dodatkowo Arturowi D. prokurator zarzucił czynną napaść na policjantów, którzy interweniowali w związku z kradzieżą z włamaniem do piekarni przy ulicy Zamenhofa w Olsztynie.

Obaj przestępcy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, ale ponieważ aresztowani są recydywistami, mogą trafić za kratki nawet na 15 lat.
Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, kradzież
Ruszył proces ws. tragicznego wypadku w lunaparku w Szczytnie. O śmierć 9-latka oskarżony jest właściciel wesołego miasteczka

Przed Sądem Rejonowym w Szczytnie rozpoczął się proces Jacka T. oskarżonego m.in. o nieumyślne spowodowanie śmierci 9-letniego chłopca. Dziecko zmarło w wyniku wypadku na karuzeli w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV