Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd zakazał informowania o rzekomym wyroku senatora

Sąd Okręgowy w Olsztynie zakazał dziennikarzowi Mariuszowi Kowalewskiemu rozpowszechniania informacji o rzekomym skazaniu przed laty senatora PO i rektora UWM, Ryszarda Góreckiego, i nakazał usunięcie tych treści z bloga dziennikarza.

Rzeczniczka sądu, sędzia Agnieszka Żegarska poinformowała, że „sąd nakazał Mariuszowi Kowalewskiemu usunięcie z prowadzonego przez niego bloga skanu dokumentu w postaci wyroku Sądu Rejonowego w Gdańsku z 20 września 1978 r., (…) oraz części artykułu pod tytułem „Senator RP i wyrok” we wskazanych kilku fragmentach”. Zakaz publikowania tych treści wydano na 4 miesiące.

Kilka tygodni temu Mariusz Kowalewski umieścił na swoim blogu tekst o tym, że w 1978 roku Ryszard Górecki miał zostać skazany w procesie karnym dotyczącym spraw obyczajowych i zamieścił w internecie skan rzekomego wyroku. Mimo postanowienia sądu, nie usunął z bloga treści, jakie nakazał mu sąd. Jak powiedział PAP, nie był w sądzie na posiedzeniu i nic o tym nie wie.

Zawiadomienie do olsztyńskiej prokuratury Ryszard Górecki złożył jesienią ubiegłego roku. Śledztwo prowadzi Prokuratura Olsztyn-Południe. (PAP/kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kowalewski, Górecki, PO
Barbara Kudrycka: mam pomysły na organiczenie bezrobocia w regionie

Przez 3 lata zasiadania w Parlamencie Europejskim opracowałam 6 raportów dotyczących bezpieczeństwa granicy wschodniej Unii Europejskiej, także rozwiązań dotyczących Małego Ruchu Granicznego i nadal wiele można...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV