Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd skazał mężczyznę znęcającego się nad psami

Fot. M. Rutynowski

3 miesiące aresztu w zawieszeniu na 2 lata – taki wyrok usłyszał przed olsztyńskim sądem rejonowym mieszkaniec gminy Olsztynek, który znęcał się nad swoimi psami. Sąd przychylił się do wniosku oskarżonego i jego obrońcy o dobrowolne poddanie się karze, a prokurator i oskarżyciel posiłkowy nie wnieśli sprzeciwu.

Jak powiedział Radiu Olsztyn rzecznik olsztyńskiego Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, Edward O. znęcał się nad psami od stycznia do lipca 2020 roku.

Trzy psy miały być przetrzymywane w domu w plastikowych miskach przykrytych metalową kratą i obciążoną betonową płytą, a czwarty pies – w domu na łańcuchu. Oskarżony miał także strzyc psy, powodując skaleczenie ich skóry, jak również bić je kijem po głowie podczas spacerów. Cztery kolejne psy były trzymane w budach nie zapewniających im właściwej ochrony przed warunkami atmosferycznymi, utrzymywane na ciężkich łańcuchach przyczepionych do obroży skręconej śrubami, mocno zaciśniętej na szyi zwierząt, co powodowało zbędny ból i cierpienie tych zwierząt.

00:00 / 00:00

Sąd uznał Edwarda O. winnym, ale z ustaleniem, że miał on ograniczoną, w znacznym stopniu, zdolność rozpoznania znaczenia czynów i pokierowania swoim postępowaniem. Oskarżony ma też zapłacić tysiąc złotych nawiązki na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tomarynach.

Sąd orzekł także wobec Edwarda O. przepadek należących do niego psów. Mężczyzna ma też 10-letni zakaz posiadania psów i kotów. Wyrok jest nieprawomocny.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyrok, zwierzęta, znęcanie się
Dezerter Emil C. prawomocnie skazany

Żołnierz, który zdezerterował i uciekł na Białoruś - Emil C. prawomocnie skazany za znęcanie się nad matką. Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał wyrok pierwszej instancji. Wyrok...

Zamknij
RadioOlsztynTV