Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd ponownie przesłuchał biegłego ws. tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej

Fot. KMP Olsztyn

Sąd Rejonowy w Olsztynie po raz kolejny przesłuchał biegłego, który wydał opinię w sprawie tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. W listopadzie 2021 r. auto, które jechało z prędkością 190 km na godz. uderzyło w inny samochód – zginęło w nim rodzeństwo.

Biegły, którego sąd przesłuchał we wtorek był dopytywany o szczegóły opinii, którą wydawał w tej sprawie. Był wezwany do sądu kolejny raz. Biegły ten wyliczył m.in., że gdyby audi A8 kierowane przez oskarżonego jechało z prawidłową, administracyjną prędkością, to do tragicznego wypadku w ogóle by nie doszło. Co więcej – sprawca nie musiałby w ogóle hamować.

11 listopada 2021 r. w Olsztynie na ul. Bałtyckiej zginęło rodzeństwo – brat z siostrą jechali do kina. Gdy włączali się do ruchu na dwupasmowej ulicy Bałtyckiej w ich auto uderzyło rozpędzone do 190 km na godz. audi A8. Rodzeństwo zginęło na miejscu. Sprawca wypadku nawet nie podszedł do rozbitego samochodu – uciekł do lasu. Został zatrzymany po dwóch dniach, gdy przyszedł do szpitala szukając pomocy medycznej.

Obrońcy oskarżonego kwestionują opinię biegłego w tej sprawie, poprosili sąd o rozważenie powołania innego zespołu biegłych w tej sprawie. Sąd nie odniósł się jeszcze do ich wniosku.

Oskarżony Zbigniew G. nie stawia się na rozprawach – w sądzie pojawił się tylko raz. Z odczytanych na pierwszej rozprawie zeznań G. ze śledztwa nie wynika, czy przyznaje się do winy, czy nie – w odczytanych wyjaśnieniach odmawiał odpowiedzi na to pytanie. Raz stwierdził, że jest mu przykro, że doszło do wypadku, innym razem stwierdził, że nie pamięta przebiegu zdarzeń.

Po wypadku sąd aresztował Zbigniewa G, ale gdy po trzech miesiącach przedłużono mu areszt jego adwokaci skutecznie zaskarżyli tę decyzję – G. wyszedł na wolność po wpłaceniu 50 tys. zł kaucji. Cały czas przebywa na wolności.

W procesie uczestniczy brat zabitego rodzeństwa – jest oskarżycielem posiłkowym.

Kolejną rozprawę wyznaczono na 13 kwietnia.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

Biegły o tragicznym wypadku na Bałtyckiej: przy prawidłowej prędkości nie byłoby zderzenia

Ruszył proces kierowcy, który spowodował wypadek. Zginęło rodzeństwo

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wypadek, Olsztyn, rodzeństwo
Aresztowano chemika amatora W mieszkaniu były narkotyki i amunicja

Sąd w Elblągu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące mężczyzny, który miał w mieszkaniu niebezpieczne środki chemiczne, amunicję i narkotyki. Skład został odkryty podczas interwencji...

Zamknij
RadioOlsztynTV