Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd odrzucił protest wyborczy PiS ws. wyborów do elbląskiej Rady Miejskiej

Fot. Fotolia.com

Sąd Okręgowy w Elblągu na posiedzeniu niejawnym odrzucił protest wyborczy Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Dotyczył on wyborów do Rady Miejskiej w okręgu nr 4, gdzie dwaj kandydaci rywalizujących komitetów uzyskali taką sama liczbę głosów.

O tym, że radzie znalazł się radny Komitetu Witolda Wróblewskiego, a nie PiS zdecydowało losowanie. Komitet Prawa i Sprawiedliwości nie kwestionował tej procedury, a jedynie sam przebieg głosowania w komisji w okręgu nr 4 i o proces wydawania kart do głosowania – tłumaczy poseł Jerzy Wilk, pełnomocnik PiS ds wyborów samorządowych w regionie.

Sąd uznał, że sugestia zawarta w proteście, że osoby nieuprawnione odbierały karty do głosowania jest nieprawdziwa, ponieważ liczba kart zgadzała się z liczbą wydanych.

Postanowienie sądu nie jest prawomocne. Zainteresowane strony mają siedem dni na wniesienie odwołania do sądu apelacyjnego w terminie siedmiu dni od otrzymania postanowienia.

Przypomnijmy – w elbląskiej Radzie Miasta dwa komitety: Prawa i Sprawiedliwości oraz Komitetu Witolda Wróblewskiego zdobyły po dziewięć mandatów. Pozostałe siedem przypadło Koalicji Obywatelskiej i SLD, które weszły w koalicję z ugrupowaniem prezydenckim.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Prawo i Sprawiedliwość, Jerzy Wilk, sąd okręgowy, protest wyborczy, Rada Miejska w Elblągu
W tym tygodniu Sąd Okręgowy w Olsztynie rozpatrzy 10 protestów wyborczych

W sumie do sądu skierowano 19 takich protestów. Ich autorzy mówią m.in. o nieprawidłowościach przy wydawaniu kart do głosowania oraz podczas liczenia głosów. We wtorek jako...

Zamknij
RadioOlsztynTV