Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są zarzuty dla mężczyzny, który zabił psa ze szczególnym okrucieństwem

Fot. Przemysław Getka

O zabicie ze szczególnym okrucieństwem psa oskarżyła 62-letniego mężczyznę Prokuratura Rejonowa w Braniewie. Jak ustalono, oskarżony zrobił to na zlecenie właścicielki zwierzęcia, która odpowie za podżeganie do przestępstwa.

Jak poinformował w środę prokurator rejonowy Braniewie Rajmund Kobiela, akt oskarżenia w tej sprawie przesłano do tamtejszego sądu.

Czekamy, kiedy sprawa trafi na wokandę. Oskarżonym grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności

– dodał.

Stanisława H. oskarżono o zabicie ze szczególnym okrucieństwem niespełna rocznego kundelka o imieniu Pimpek. Przestępstwa miał dokonać za zlecenie właścicielki, która zapłaciła mu za to 50 zł. Trzymanego na łańcuchu psa uderzał sztachetą w głowę, a potem jeszcze żywego wrzucił do stawu – ustalili śledczy.

O podżeganie do uśmiercenia Pimpka oskarżono Agnieszkę J. Z wyjaśnień kobiety, która jest matką trojga małych dzieci, wynika, że psiak był uciążliwy i utrudniał jej życie. Podobno sąsiedzi skarżyli się, że gania i zagryza ptactwo hodowlane.

Do zdarzenia doszło na początku roku w jednej z wsi koło Braniewa. Mężczyznę, który prowadził psa w kierunku zagajnika i po drodze wyrwał z płotu sztachetę, zauważyła grupa młodych ludzi. Poszli za nim i słyszeli odgłosy uderzeń. Powiadomili policję. Mężczyzna uciekł przed przyjazdem patrolu. Zatrzymano go następnego dnia, przyznał się do winy.

Psa zabito niedaleko zabudowań. Nikt mu nie pomógł. Czego ludzie się boją? Tej tragedii można było zapobiec, gdyby świadkowie zareagowaliby wcześniej

– powiedziała Monika Hyńko z braniewskiego inspektoratu OTOZ Animals.

Podczas procesu w sprawie zabicia psa OTOS Animal będzie występować w charakterze oskarżyciela posiłkowego.

 

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oskarżony, zabicie psa, Prokuratura Rejonowa w Braniewie
Ojciec, który spowodował śmiertelny wypadek podczas kuligu, usłyszał wyrok

Na karę jednego roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata Sąd Rejonowy w Elblągu skazał mężczyznę oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku podczas kuligu. Zginęła córka oskarżonego,...

Zamknij
RadioOlsztynTV