Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rząd chce nagrodzić gminy, które znają i realizują potrzeby rodzin. Trwa konkurs „Samorząd pro familia”


Resort rodziny i polityki społecznej zachęca gminy do udziału w konkursie „Samorząd pro familia”. Chodzi o rozwiązania i pomysły władz lokalnych na stworzenie klimatu przyjaznego rodzinom.

Rząd wspiera rodziny takimi programami jak Maluch Plus, Senior Plus czy Aktywni Plus. Jest też Karta Dużej Rodziny. Ale jak wyjaśnia pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. rodziny Edyta Markowicz, polityka prorodzinna zamienia się w konkrety w samorządach. Gminy są najbliżej rodzin, znają ich potrzeby i mogą na nie skutecznie odpowiadać, by te rodziny mogły wiązać z nimi swoją przyszłość.

00:00 / 00:00

– Czy chodnik, czy żłobek, to jest to co wpływa na polepszenie jakości funkcjonowania rodziny – mówi Edyta Markowicz i dodaje, że promowane będą także niestandardowe pomysły i działania gmin.

00:00 / 00:00

Konkurs „Samorząd pro familia” został przedłużony do połowy kwietnia. Pięć gmin, które przedstawią najciekawsze rozwiązania polityki prorodzinnej otrzyma specjalne certyfikaty.

Jest to konkurs prestiżowy, nie wiąże się z nagrodami pieniężnymi.

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gmina, konkurs, rodzina, Edyta Markowicz
„Mur, ale historia Wojska Polskiego”. Trwa konkurs Ministerstwa Obrony Narodowej

Może opowiadać o bohaterstwie, sile i odwadze polskich żołnierzy, dawniej i dziś. Ministerstwo Obrony Narodowej w 22. rocznicę wejścia naszego kraju do NATO ogłosiło konkurs dla...

Zamknij
RadioOlsztynTV