Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Rysunki i napisy na kościele w Olecku. Policja szuka wandala

Fot. nmp.olecko.pl

Policja szuka wandala, który namalował sprayem napisy i rysunki na kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku.

Dochodzenie prowadzone jest w kierunku zniszczenia mienia i obrazy uczuć religijnych. Wykonane czarnym sprayem rysunki i napisy „katolicyzm zwodzi” i „nie wódź” pojawiły się w nocy z soboty na niedzielę na głównych drzwiach i elewacji kościoła przy pl. Wolności oraz na murze otaczającym świątynię. Policję poinformował o tym proboszcz parafii. Jak powiedziała asp. Justyna Sznel z oleckiej policji, do tej pory nikt nie został zatrzymany.

Funkcjonariusze nie ujawniają, czy przestępstwo zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Dochodzenie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury rejonowej w Olecku.

Parafia szacuje wstępnie, że usunięcie farby będzie kosztować ok. 1 tys. zł. Konieczne będzie m.in. szlifowanie całych głównych drzwi świątyni.

 

Autor: K. Kantor / PAP
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wandalizm
Zniszczone świąteczne ozdoby, wyłamane szlabany, zdewastowane rowery. Jak radzić sobie z wandalizmem?

Brudne przystanki, wulgarny język na ulicy, arogancja i pogarda dla sprzedawcy – to niektóre przykłady złego zachowania bez względu na wiek. Dlaczego czujemy satysfakcję poniżając innych?...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV