JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Ruszyła II liga. Stomil na remis, porażka Olimpii

Stomil Olsztyn zremisował bezbramkowo w 1. kolejce II ligi piłki nożnej z Kotwicą Kołobrzeg. Fot. www.stomilolsztyn.com

Pierwsze spotkania w nowym sezonie II-ligowym mają za sobą piłkarze Stomilu i Olimpii.

Duma Warmii i Mazur zremisowała bezbramkowo w Kołobrzegu z Kotwicą, a Olimpia przegrała 0:1 przed własną publicznością z Górnikiem Polkowice.

……………..

Kotwica Kołobrzeg – Stomil Olsztyn 0:0
Jakub Mądrzyk, Jakub Tecław, Szymon Dowgiałło (I. Kośmicki 46′), Mateusz Jarzynka, Michał Karlikowski, Dawid Kalisz (S. Szypulski 64′),  Karol Żwir, Shun Shibata, Filip Wójcik (M. Jońca 76′), Hubert Krawczun, Piotr Kurbiel (B. Florek 84′).

Od pierwszych minut oba zespoły starały się zasygnalizować, że w tym meczu liczył się tylko komplet punktów. W 5. minucie piłkę, pod bramką Stomilu, stracił Szymon Dowgiałło i w sytuacji sam na sam był Paweł Łysiak. Na nasze szczęście minimalnie chybił. Minutę później odpowiedzieli piłkarze Dumy Warmii. Piłkę przejął Hubert Krawczun i wyłożył ją do dobrze ustawionego Piotra Kurbiela, ale nie udało nam się otworzyć wyniku. Pierwszy celny strzał w tym spotkaniu oddali gospodarze, gdy po rzucie rożnym główkował Soldić, jednak na posterunku był Kuba Mądrzyk. Pięć minut później stały fragment gry miał Stomil. Piłkę w pole karne posłał Shun Shibata, a futbolówkę w środek „16” zgrywał Jakub Tecław, ale gospodarze czujnie wybili piłkę na rzut rożny.

W 22. minucie bardzo dobrą akcję wyprowadzili piłkarze Dumy Warmii. Miękko w pole karne dośrodkowywał Filip Wójcik, ale ponownie czujna była defensywa gospodarzy. Trzy minuty później pierwszą żółtą kartką w tym sezonie został ukarany Filip Wójcik. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Soljić próbował przelobować wysoko ustawionego Jakub Mądrzyka, który w porę cofnął się do bramki i w ekwilibrystyczny, a co najważniejsze skuteczny sposób, wybił futbolówkę na rzut rożny. W pierwszych 45. minutach okazji z obu stron nie brakowało, ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć premierowej bramki w sezonie 2022/2023.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części spotkania rzut wolny miał Stomil Olsztyn, ale nie udało nam się oddać strzału po stałym fragmencie gry. W 60. minucie jeden z piłkarzy Kotwicy wyszedł oko w oko z Jakubem Mądrzykiem, który nie dał się pokonać i fenomenalnie zablokował futbolówkę zmierzającą w światło bramki. Cztery minuty później w środku pola faulowany był Shun Shibata i mieliśmy kolejny rzut wolny, po którym uderzenie oddał Karol Żwir, jednak gospodarze ponownie zablokowali uderzenie. Kwadrans przed końcem meczu z lewej strony boiska dośrodkowywał Karol Żwir, uderzenie w kierunku bramki oddał Filip Wójcik, ale nieczysto trafił w futbolówkę. Minutę później znowu byliśmy pod bramką gości, z ostrego kąta uderzał Karol Żwir, jednak nadal utrzymywał się bezbramkowy remis. W 89. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę obejrzał Filip Modelski.

Do końca spotkania nie oglądaliśmy już żadnych groźnych sytuacji. Na inaugurację rozgrywek eWinner 2. Ligi bezbramkowo remisujemy z Kotwicą Kołobrzeg.

Spory niedosyt – mówił po tym drugim pojedynku trener Stomilu Szymon Grabowski.

00:00 / 00:00