Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Ruszyła edukacja przyszłych krwiodawców

Fot. Łukasz Węglewski

Dziś ruszyła ogólnopolska akcja promująca oddawanie krwi – Trasa Czerwonej Nitki.

Oficjalna inaugaracja rozpoczęła sie na błoniach stadionu narodowego w Warszawie. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowało 45 Honorowych Dawców Krwi.

Celem akcji jest dotarcie do jak najszerszej grupy Honorowych Dawców Krwi i uświadomienie potrzeb związanych z lecznictwem w zakesie krwi – tłumaczy Grażyna Kula – dyrektorka Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

Edukacja ma rozpocząć się już od najmłodszych Krwi nie da się niczym zastąpić. Tak naprawdę oddaje się ją dla siebie – mówi Kula.

Liczba dawców krwi maleje szczególnie w okresie wakacyjnym. Fot. Łukasz Węglewski

Chodzi o stały obrót surowcem. Możliwość oddania krwi, kiedy jesteśmy zdrowi, procentuje w przyszłości, gdy zachorujemy. Dzięki takim akcjom poruszającym problem, młodzi ludzie mają poczucie odpowiedzialności i spełnienia obowiązku poprzez dzielenie się z potrzebującymi w szpitalach.

Dodatkowo akcja ma pomóc w trudnym okresie wakacyjnym, kiedy maleje liczba dawców. Trasa Czerwonej Nitki  jest elementem kampanii Twoja krew, moje życie, realizowanej z programu polityki zdrowotnej Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.

(apod/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w krew, krwiodawstwo, oddawanie krwi
Regionalne Centrum Krwiodawstwa zachęca do oddawania krwi

W całej Polsce maleje liczba dawców krwi. Na Warmii i Mazurach największe zapotrzebowanie jest na grupy A i 0, w szczególności te z Rh ujemnym. Grażyna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV