Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza remont kolejnej drogi. To ważna inwestycja dla mieszkańców i turystów

Rusza remont drogi między Suchaczem a Nadbrzeżem w gminie Tolkmicko. Jest ona ważna nie tylko dla mieszkańców powiatu elbląskiego, ale też dla turystów, którzy odwiedzają południowy brzeg Zalewu Wiślanego.

A jak przewidują władze Tolkmicka, po oddaniu kanału na Mierzei Wiślanej, ten ruch będzie znacznie większy. Droga jest remontowana wspólnymi siłami powiatu i gminy. – Dokładamy z budżetu 400 tysięcy zł jako wkład własny, prace nie pierwszym odcinku już ruszają – tłumaczy burmistrz Magdalena Dalman.

Wiele dróg na terenie gminy już zostało odnowionych, ale wciąż jest co robić. – To jest problem wielu samorządów, mamy sporo dróg w dobrym stanie, ale wciąż staramy się naprawiać lub przebudowywać te, które tego wymagają – przyznaje burmistrz.

Tolkmicko planuje też naprawę dróg wiejskich, bo w każdej miejscowości jest taka potrzeba. Ale chce budować też nowe, m.in. z powodu rozbudowy miasta.

Autor: M. Stankiewicz
redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tolkmicko, droga, remont
Trzy nowe odcinki regionalnych dróg oddane do użytku

Dzięki wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otwarto trzy zmodernizowane odcinki lokalnych dróg w regionie. Dwa pierwsze w Księżym Dworze i Burkacie w powiecie Działdowskim, kolejny w...

Zamknij
RadioOlsztynTV