Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza forBET IV liga! „W tym sezonie rozgrywki powinny być bardziej wyrównane”

Fot.: Paweł Godlewski (MKS Mazur Ełk)

Rusza nowy sezon w forBET IV lidze! W pierwszym meczu GKS Wikielec rozbił u siebie Warmię Olsztyn 5:0.

W sobotę – pięć następnych spotkań. O 15 w Giżycku, miejscowe Mamry podejmą spadkowicza z III ligi – zespół Mazura Ełk. Trener ełczan Przemysław Kołłątaj nie ukrywa, że rywal jest w lepszej sytuacji:

Trafiliśmy na początek na ciężkiego rywala. Zobaczymy, jak będzie wyglądała nasza gra. Nasi przeciwnicy wzmocnili się piłkarzami mającymi doświadczenie na wyższych poziomach rozgrywkowych. Czekamy jednak z niecierpliwością na to spotkanie. W ostatnim czasie dwóch naszych zawodników nie trenowało, decyzję o ich występie podejmiemy przed meczem.

00:00 / 00:00

Z kolei w sobotę o 17 w Korszach, miejscowy MKS podejmie Motor Lubawa. Zespół gości może być w tym sezonie ścisłą czołówką ligi, ale – jak mówi trener Krzysztof Malinowski – o awansie w Lubawie nikt jeszcze nie myśli:

Już w tamtym sezonie pokazaliśmy, że możemy powalczyć o awans, zajęliśmy przecież drugie miejsce, musieliśmy uznać wyższość tylko Concordii Elbląg, która była poza zasięgiem. Czuję zaufanie zarządu oraz ludzi wokół klubu, postaram się za to odpłacić. Jeżeli również w tym sezonie zajęlibyśmy drugie miejsce, to byłby to nawet większy sukces, ponieważ teraz liga jest dużo bardziej wyrównana. Poczekajmy jednak przynajmniej do rundy jesiennej, wtedy będziemy mogli powiedzieć więcej. Mamy piekielnie ciężki początek sezonu, i skupiamy się, aby zdobyć jak najwięcej punktów.

00:00 / 00:00

Pozostałe mecze:

SOBOTA

Błękitni Orneta – Stomil II Olsztyn, g. 13:00

Pisa Barczewo – Zatoka Braniewo, g. 17:00

Polonia Lidzbark Warmiński – Jeziorak Iława, g. 16:00

NIEDZIELA

Tęcza Biskupiec – Mrągowia Mrągowo, g. 16:00

Olimpia II Elbląg – Granica Kętrzyn, g. 16:00

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w GKS Wikielec, MKS Korsze, Warmia Olsztyn, Motor Lubawa, Mamry Giżycko, Mazur Ełk
Wojewódzki Puchar Polski. Wysoka wygrana Mazura Ełk, grad bramek w Pasłęku

W Wojewódzkim Pucharze Polski - pierwsza runda. W Wygrynach - spadkowicz z III ligi - Mazur Ełk pokonał miejscową Fortunę 4:1. Mogło być okazalej - uważa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV