Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozwój infrastruktury, wyrównanie dopłat rolniczych i wsparcie edukacji przedszkolnej. Politycy PiS przedstawili nowy program

Fot. P. Świniarski

Współpraca na rzecz rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego – to hasło dzisiejszej konferencji poseł Iwony Arent oraz europosła Krzysztofa Jurgiela z Prawa i Sprawiedliwości.

Krzysztof Jurgiel przedstawił swój program rozwojowy dla województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Będzie bazował na pięciu punktach. To nowy program dla Polski wschodniej, który przewiduje poprawę sieci transportowej i budowę centrów logistycznych, rozwój infrastruktury, energii elektrycznej i gazu oraz ochronę zabytków i dziedzictwa kulturowego. Kolejny punkt to wsparcie rolnictwa – czyli wyrównanie dopłat dla rolników i rozwój dróg lokalnych. Następny punkt zakłada wsparcie dla stolic subregionów, program ożywiania małych miast i powstanie centrów usługowo-produkcyjnych w gminach.

Przemysł 4.0 mówi o wsparciu dla wiodących i perspektywicznych branż gospodarczych, innowacyjności w rolnictwie i rozwoju Regionalnego Centrum Kompetencji Przemysłu. Ostatni punkt pod tytułem „Od przedszkola do seniora” – to wsparcie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na terenach wiejskich, aktywizacja społeczna i przeciwdziałanie wykluczeniu (w tym cyfrowemu) seniorów oraz ochrona rodziny.

Chcę zrealizować swoje obietnice wyborcze – mówi Krzysztof Jurgiel.

00:00 / 00:00

– To spotkanie to początek pięcioletniej współpracy na rzecz rozwoju regionu – podkreśliła posłanka PiS – Iwona Arent.

00:00 / 00:00

Rozwój bez współpracy jest niemożliwy, a więc po wyborach parlamentarnych zostanie powołany wojewódzki zespół, złożony z samorządowców z różnych partii politycznych, który będzie pracował na rzecz rozwoju regionu.

Fot. P. Świniarski

Fot. P. Świniarski

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, rozwój, Polska Wschodnia, Iwona Arent, program
Kandydaci PiS w wyborach do Sejmu zaprezentowali się na olsztyńskim Placu Solidarności. „Jest jeszcze wiele do zrobienia”

Mówią o sobie "biało-czerwona drużyna dobrej zmiany". Na Placu Solidarności w Olsztynie zaprezentowali się kandydaci Prawa i Sprawiedliwości z olsztyńskiego okręgu w wyborach do Sejmu. Na...

Zamknij
RadioOlsztynTV