Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Rozpoczął się proces w sprawie zbrodni sprzed kilkunastu lat

fot. Przemysław Getka

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Zbigniewa P. oskarżonego o zabójstwo starszej kobiety. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanego czynu.

Do tragedii doszło w nocy z 28 na 29 stycznia 2006 r. w Pielgrzymowie w gminie Kozłowo. Według ustaleń prokuratora Zbigniew P. w nieustalony sposób wszedł do domu 82-latki, a następnie zaczął przeszukiwać pomieszczenia. Gdy kobieta zorientowała się, że w domu ktoś jest, oskarżony zaczął bić ją po całym ciele i dusić.

– Według prokuratorskich ustaleń, mężczyzna dostał się do domu 82-latki, by ją okraść – mówi sędzia Adam Barczak, rzecznik prasowy do spraw karnych olsztyńskiego Sądu Okręgowego.

00:00 / 00:00

82-latka doznała poważnych obrażeń ciała. Następnie Zbigniew P., żeby zatrzeć ślady, miał podłożyć ogień w domu. Zostawił kobietę nieprzytomną i niezdolną do ucieczki. Zmarła z powodu zaczadzenia i oparzeń.

Śledztwo w sprawie śmierci 82-letniej mieszkanki Pielgrzymowa w 2006 r. zostało umorzone ze względu na niewykrycie sprawcy tego czynu. Po latach śledczy wrócili do tej sprawy. Ponowna analiza materiału dowodowego, z wykorzystaniem nowoczesnych metod badań, doprowadziła do wytypowania Zbigniewa P. jako osoby podejrzanej o zabójstwo 82-latki.

Zbigniew P. w 2021 r. został zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany.

W pierwszym dniu procesu mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. Sąd przesłuchał ośmiu świadków, w tym oskarżycielkę posiłkową – córkę zmarłej pokrzywdzonej.

Następna rozprawa odbędzie się 6 grudnia.

Redakcja: K. Ośko/M. Rutynowski za PAP/P. Karpiszen

Sąd zajmie się sprawą 40-latka oskarżonego o zbrodnię sprzed kilkunastu lat

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, zabójstwo, sąd okręgowy, Pielgrzymowo
Prokuratura zawiesza śledztwo ws. zabójstwa w olsztyńskim komisie

Olsztyńska prokuratura zawiesiła śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch mężczyzn, którzy w maju zginęli od strzałów w głowę w autokomisie przy ul. Lubelskiej. Powodem jest długi termin...

Zamknij
RadioOlsztynTV