Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd zajmie się sprawą 40-latka oskarżonego o zbrodnię sprzed kilkunastu lat

Fot. fotolia

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi P. oskarżonemu o zabójstwo starszej kobiety w Pielgrzymowie w 2006 r. Proces w tej sprawie rozpocznie się na początku grudnia.

Według prokuratorskich ustaleń, mężczyzna dostał się do domu 82-latki w celach rabunkowych – mówi sędzia Adam Barczak, rzecznik prasowy do spraw karnych olsztyńskiego sądu.

Gdy kobieta zorientowała się, że w domu jest inna osoba, oskarżony, działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia jej życia, miał zacząć bić pokrzywdzoną po całym ciele, stosując przy tym ucisk kolanami na klatkę piersiową pokrzywdzonej oraz duszenie. 82-latka doznała poważnych obrażeń ciała i straciła przytomność. Następnie Zbigniew P., by zatrzeć ślady, miał podłożyć ogień w domu pokrzywdzonej, po czym zostawił ją nieprzytomną i niezdolną do ucieczki. W rezultacie kobieta zmarła z powodu zaczadzenia i wstrząsu oparzeniowego.

00:00 / 00:00

Śledztwo w sprawie śmierci 82-letniej mieszkanki Pielgrzymowa w 2006 r. zostało umorzone ze względu na niewykrycie sprawcy tego czynu. Po latach śledczy wrócili do tej sprawy. Ponowna analiza materiału dowodowego doprowadziła do wytypowania Zbigniewa P. jako osoby podejrzanej o zabójstwo 82-latki.

W 2021 r. został on zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany. Podczas przesłuchania nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Początek procesu Zbigniewa P. jest zaplanowany na 2 grudnia.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, sprawa
Sprawcy śmiertelnych wypadków przed sądem. Słuchaj Śliskiej Sprawy

Prawie rok od tragicznego w skutkach wypadku na drodze z Jezioran do Barczewa niedaleko Olsztyna, w którym zginęły dwie kobiety, Prokuratura Okręgowa w Olsztynie skierowała do...

Zamknij
RadioOlsztynTV