Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura zawiesza śledztwo ws. zabójstwa w olsztyńskim komisie

Olsztyńska prokuratura zawiesiła śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch mężczyzn, którzy w maju zginęli od strzałów w głowę w autokomisie przy ul. Lubelskiej. Powodem jest długi termin oczekiwania na opinie biegłych, które mogą być wydane nie wcześniej niż w lipcu 2023 r.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski poinformował w środę, że postanowienie o zawieszeniu śledztwa w sprawie zabójstwa Krzysztofa M. i Krzysztofa B. podyktowane jest zaistnieniem długotrwałej przeszkody uniemożliwiającej obecnie prowadzenie tego postępowania.

Jak wyjaśnił, chodzi o konieczność oczekiwania na opinię biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie – z zakresu broni i balistyki oraz opinię biegłych z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji – z zakresu chemii.

Z informacji uzyskanej od biegłych wynika bowiem, iż opinie mogą zostać wydane nie wcześniej niż w lipcu 2023 r. Te opinie są nam niezbędne, kiedy je otrzymamy śledztwo zostanie podjęte

– przekazał rzecznik.

Prokuratura nie informuje o dotychczasowych ustaleniach. Śledztwo, które teraz zawieszono, było prowadzone w sprawie zabójstwa dwóch mężczyzn dokonanego poprzez oddanie strzałów w głowę, co skutkowało ich zgonem na miejscu zdarzenia.

Oba ciała z ranami postrzałowymi głowy zostały ujawnione 25 maja br. na terenie jednego z komisów samochodowych przy ul. Lubelskiej, w przemysłowej dzielnicy Olsztyna. Policja informowała wówczas, że z pierwszych ustaleń wynika, iż w zdarzeniu nie brały udziału inne osoby, a na miejscu zabezpieczono broń palną.

Funkcjonariusze pojechali na ul. Lubelską po otrzymaniu telefonicznego zgłoszenia o mężczyźnie, który swoim zachowaniem może stwarzać zagrożenie dla innych. Miał to być 50-latek zarządzający autokomisem. Policyjny patrol po sprawdzeniu tej posesji odnalazł w jednym pomieszczeń zwłoki mężczyzn w wieku 48 i 50 lat.

 

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, sledztwo, zabójstwo, zawieszenie, Laboratorium Kryminalistyczne, uwaga, pilne, śledczy
Polska – Argentyna. Biało-czerwoni grają o awans!

Piłkarska reprezentacja Polski przygotowuje się do swojego trzeciego grupowego meczu w mistrzostwach świata w Katarze. Po bezbramkowym remisie z Meksykanami i zwycięstwie 2:0 nad Saudyjczykami, w...

Zamknij
RadioOlsztynTV