Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozmowy o przyszłości publicznego radia i telewizji

Nie ma pewności jak będzie wyglądało finansowanie mediów publicznych w 2016 roku – powiedział w rozmowie z Radiem Olsztyn Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Uczestnicy konferencji zastanawiają się czy nowoczesne platformy internetowe to szansa czy zagrożenie dla tradycyjnych mediów. Fot. K. Pakulnicki

Przewodniczący KRRiT przyznał, że bez nowej ustawy medialnej trudno prognozować przyszłość publicznego radia i telewizji. Tymczasem wiadomo już, że nie ma możliwości przegłosowania tej ustawy w kończącej się kadencji sejmu.

 

Fot. Łukasz Węglewski

Jan Dworak liczy, że politycy poważniej podejdą do zmiany systemu finansowania mediów publicznych, gdy uświadomią sobie jak ważne są one dla prezentowania treści zgodnych z polską racją stanu.

00:00 / 00:00

Jego zdaniem jest to istotne zwłaszcza w sytuacji wolnego rynku, gdy komercyjne stacje mogą być kupowane przez zagraniczne koncerny. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wziął udział w Olsztynie w kolegium technicznym TVP.

Prezes TVP Juliusz Braun. Fot. W. Jermakow

Tematem, odbywającego się w Olsztynie spotkania szefów TVP, dziennikarzy i przedstawicieli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest „Wizja, Misja i Strategia Telewizji Polskiej w procesie konwergencji mediów”. Nasz reporter sprawdzał co kryje się za tym hasłem?

Posłuchaj relacji Wojciecha Jermakowa

00:00 / 00:00

Spotkanie na temat telewizji potrwa w Olsztynie do jutra. A w kwestii nowoczesnych mediów możemy dodać, że każdy ze słuchaczy może współtworzyć naszą stronę internetową przesyłając zdjęcia lub informację za pośrednictwem naszej aplikacji mobilnej.


(wjer/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w KRRiT
Krzysztof Luft: cyfryzacja radia jest nieuniknionym eksperymentem

Musimy oderwać płacenie abonamentu od odbiornika radiowego czy telewizyjnego i wprowadzić opłatę audiowizualną, która będzie naliczana za możliwość korzystania z programu mediów publicznych – mówił w...

Zamknij
RadioOlsztynTV