Rozmowy o Olsztynie: radni podsumowują spotkanie z mieszkańcami i sezon letni
W najnowszej audycji „Jeden na Jednego” dyskutowano o pierwszym otwartym spotkaniu Rady Miasta z mieszkańcami, które spotkało się z mieszanymi reakcjami. Swoje perspektywy przedstawili radni Paweł Klonowski z Koalicji Obywatelskiej oraz Radosław Nojman z Prawa i Sprawiedliwości. Radni posumowali także letni sezon w Olsztynie.
Goście audycji zgodzili się, że potrzeba spotkań radnych z mieszkańcami jest ogromna. Paweł Klonowski z Koalicji Obywatelskiej podkreślił, że było to dopiero pierwsze, pilotażowe spotkanie i mieszkańcy byli zadowoleni.
Dyskusja nie skończyła się wraz z zakończeniem spotkania. Przeszliśmy do kuluarowych rozmów, tam też te tematy były przedstawiane
– powiedział.
Z kolei Radosław Nojman z Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że formuła spotkania wymaga dopracowania.
My wysłuchaliśmy bodajże ośmiu osób i zero interakcji. Wydaje mi się na ten moment, że efektywniejsze są właśnie spotkania w ramach naszych komisji
– mówił.
Tematyka rozmów była szeroka – od odbioru tekstyliów, przez sprawy zwierzęce, po kwestie lokali komunalnych.
Radni posumowali także letni sezon na Starym Mieście w Olsztynie. Władze miasta zapowiadały bogaty program, a w opinii wielu mieszkańców i dziennikarzy, lato 2025 faktycznie było udane. Goście audycji mierzyli się jednak z uwagami, że sukces imprez masowych obnażył problem niedoszacowania skali wydarzeń.
Amfiteatr jest po prostu na warunki olsztyńskie za mały. Za mała jest niestety również hala Urania w mojej ocenie
– przyznał Radosław Nojman.
Paweł Klonowski zgodził się, że Stare Miasto odżyło, a skala imprez jest większa niż w poprzednich latach. Stwierdził, że miasto wychodzi naprzeciw zainteresowaniu, stawiając np. telebimy.
W tym roku miały miejsce tzw. transmisje. Organizatorzy byli przygotowani na dużą frekwencję, bo postawili na Targu Rybnym obok telebim, gdzie koncerty z Dni Olsztyna można było oglądać
– tłumaczył.
Podsumowując – obaj radni podkreślili, że widoczny jest duży progres, ale przed miastem wciąż stoi wiele wyzwań. Wspomniano m.in. o konieczności ożywienia Starówki w miesiącach jesienno-zimowych.
Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego
Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Niebojewska
![Harcerze i mieszkańcy Olsztyna uczcili Święto Niepodległości [ZDJĘCIA] Harcerze i mieszkańcy Olsztyna uczcili Święto Niepodległości [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F11%2FIMG_3831.jpg&q=95&w=230&h=130&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
![VIII Olsztyński Bieg Niepodległości [ZDJĘCIA] VIII Olsztyński Bieg Niepodległości [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F9999%2F11%2FIMG_3773-scaled.jpg&q=95&w=130&h=80&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


![Harcerze i mieszkańcy Olsztyna uczcili Święto Niepodległości [ZDJĘCIA] Harcerze i mieszkańcy Olsztyna uczcili Święto Niepodległości [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F11%2FIMG_3831.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
![VIII Olsztyński Bieg Niepodległości [ZDJĘCIA] VIII Olsztyński Bieg Niepodległości [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F9999%2F11%2FIMG_3773-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
















