Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rowery skradzione w Niemczech odzyskano na polsko-rosyjskim przejściu granicznym

Fot. W-MOSG

Dwa skradzione w Niemczech rowery odzyskano na polsko-rosyjskim przejściu w Grzechotkach. Używane jednoślady przewoził Rosjanin.

W nocy do odprawy granicznej podjechał mercedesem sprinterem 31-letni mieszkaniec Kaliningradu. Rosjanin chciał wyjechać z Polski. Do Rosji wiózł z Niemiec 59 używanych rowerów.

W trakcie kontroli, strażnik graniczny nabrał podejrzeń co do legalności pochodzenia niektórych jednośladów. Rowery w bardzo dobrym stanie technicznym były tak ustawione, by uniemożliwić kontrolującemu sprawdzenie numerów identyfikacyjnych. Podejrzenia okazały się słuszne.

Dwa rowery pochodziły z kradzieży. Funkcjonariusze z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku potwierdzili, że jeden został skradziony w sierpniu, a drugi w październiku w niemieckim mieście Paderborn.

Na miejsce wezwano policjantów z Braniewa. Mieszkaniec Kaliningradu po przesłuchaniu został zwolniony.
Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież, kaliningrad, rower, Grzechotki, Rosjanin, straż graniczna, przejście graniczne, rowery
W sklepie zażądał pieniędzy i groził ekspedientce „pistoletem”

29-latek napadł na sklep przy ulicy Nowowiejskiej w Elblągu. Sterroryzował ekspedientkę atrapą broni i skradł pieniądze z kasy. Kobiecie nic się nie stało. Najpierw sprawca odwiedził...

Zamknij
RadioOlsztynTV