Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rośnie liczba zakażeń. Jak wygląda sytuacja w szpitalach w Elblągu i Braniewie?

Fot. PAP/Leszek Szymañski

W Elblągu oraz powiatach elbląskim i braniewskim rośnie liczba testów wykrywających zakażenie koronawirusem. Tylko wczoraj wykonano ich ponad 400. Potwierdzono zakażenie u około 100 mieszkańców subregionu elbląskiego. Zmarło sześć osób – wszystkie miały choroby współistniejące.

Oddziały zakaźne Szpitala Miejskiego w Elblągu i Powiatowego Centrum Medycznego w Braniewie nie mają pełnego obłożenia. Ale jak podkreśla prezes braniewskiej placówki Bożena Duduś, to ostatnie tak spokojne dni przed spodziewanym napływem chorych.

00:00 / 00:00

Szpital w Braniewie utrzymuje 70 łóżek covidowych, w tym 5 respiratorowych. Jest zapewniony tlen i leki, a także konieczny personel medyczny. Dziś jest tam 17 pacjentów, w tym trzech pod respiratorem. W Elbląg na 87 łóżek zajętych jest 48, także trzy osoby są na intensywnej terapii.

Dziś według danych Ministerstwa Zdrowia w Elblągu na kwarantannie jest ponad 1000 mieszkańców, w powiecie elbląskim 600, w braniewskim – 200.

Szef MZ: wkroczyliśmy w piątą falę. Wprowadzamy obowiązkową pracę zdalną w administracji

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Braniewo, koronawirus
Senator Orzechowska o projekcie ustawy covidowej: pracodawca będzie mógł a nie musiał

Projekt ustawy covidowej był jednym z tematów Porannych Pytań Radia Olsztyn. Gościem Marka Lewińskiego była senator PiS Bogusława Orzechowska. Nowe przepisy pozwoliłyby pracodawcy sprawdzić, czy jego...

Zamknij
RadioOlsztynTV