Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rosjanin oskarżony o zabójstwo kobiety. Zaczęło się od awantury o przemycane papierosy

Fot. Łukasz Węglewski

 Prokuratura oskarżyła obywatela Rosji Dmitrija A. o zabójstwo mieszkanki Dobrego Miasta. Według śledczych, do zbrodni doszło w dniu, w którym oskarżony dostarczył ofierze papierosy pochodzące z przemytu.

Jak poinformował  rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, z ustaleń śledztwa wynika, ze 31-letni Dmitrij A. zjawił się w mieszkaniu pokrzywdzonej 4 maja nad ranem, dostarczając jej papierosy bez znaków skarbowych akcyzy. Według prokuratury, po transakcji doszło między nimi do szarpaniny, a kobieta zginęła w wyniku uduszenia.

Mężczyzna, wiedząc, że w mieszkaniu znajduje się monitoring, po jego spenetrowaniu zabrał rejestrator wraz z twardym dyskiem, który następnie wyrzucił

– podała prokuratura.

Dmitrija A., który jest mieszkańcem obwodu kaliningradzkiego, zatrzymano dwa miesiące później na przejściu granicznym w Gronowie, gdy próbował wyjechać z  Polski. Od tego czasu przebywa w areszcie.

Według śledczych, podczas przesłuchania podejrzany potwierdził dostarczenie papierosów i to, że doszło do „nieporozumienia” z kobietą. Zasłonił się natomiast niepamięcią co do dalszego przebiegu zdarzenia. Przyznał się również do kradzieży rejestratora wideo.

Akt oskarżenia w tej sprawie prokuratora  skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie. Dmitrijowi A.   grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

autor: Marcin Boguszewski/PAP
redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga
Grupy producentów rolnych miały wyłudzić z Agencji miliony złotych

Ciąg dalszy efektów kontroli CBA w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. Na jej podstawie funkcjonariusze zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o podział unijnych pieniędzy dla...

Zamknij
RadioOlsztynTV