Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Rolnicy otrzymają pieniądze zgodnie z planem. Ruszyły wypłaty zaliczek dopłat bezpośrednich

Fot. pixabay

Ruszyły wypłaty zaliczek dopłat bezpośrednich. Średnio na konto każdego rolnika, który w pierwszych dniach wypłaty zaliczek dostanie przelew, trafi ponad 6 tysięcy złotych zaliczki płatności bezpośrednich.

Rolnicy otrzymają pieniądze zgodnie z planem – zapewniła Ewa Komar z olsztyńskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

Agencja jest przygotowana do wypłat zaliczek. Jeśli chodzi o płatności bezpośrednie, ich wysokość wyniesie 70 procent, natomiast w przypadku płatności PROW, zaliczka będzie wynosiła 85 procent kwoty całej dotacji.

00:00 / 00:00

Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski zapowiedział, że pierwsi beneficjenci mogą spodziewać się zaliczek na kontach jeszcze dziś lub w weekend.

Mamy ustawione pierwsze 3 dni wypłaty. Można powiedzieć, że w każdym z tych 3 dni chcemy wypłacić w okolicach 80 tysięcy przelewów. W sumie jakieś 240 tysięcy przelewów.

00:00 / 00:00

Pula na dopłaty dla polskich rolników wyniosła w nowym sezonie 15,5 miliarda złotych. – Zaliczki będą wypłacane do grudnia, następnie ruszy przekazywanie pozostałych środków – dodał Tomasz Nowakowski.

00:00 / 00:00

Na Warmii i Mazurach do otrzymania dopłat uprawnionych jest 43 000 rolników. W skali kraju – podczas naboru wniosków w tym roku wnioski złożyła podobna liczba rolników, jak w poprzednim roku – 1 300 000. Pula pieniędzy na płatności bezpośrednie wynosi 15,5 mld złotych.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo
4-latek kierował maszyną rolniczą. Ojciec tłumaczył, że synek pomaga mu w pracach polowych

Policjanci z komendy w Nowym Mieście Lubawskim otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że na jednym z pól na terenie gminy, dziecko kieruje ciągnikiem. Wysłani na interwencję funkcjonariusze zobaczyli...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV