Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

4-latek kierował maszyną rolniczą. Ojciec tłumaczył, że synek pomaga mu w pracach polowych

Fot. Adobe Stock

Policjanci z komendy w Nowym Mieście Lubawskim otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że na jednym z pól na terenie gminy, dziecko kieruje ciągnikiem.

Wysłani na interwencję funkcjonariusze zobaczyli małego chłopca siedzącego za kierownicą ładowarki teleskopowej, a w pobliżu, na ciągniku z rozrzutnikiem pracował 39-letni ojciec dziecka.

Mężczyzna powiedział policjantom, że jego 4-letni syn przyjechał ładowarką z gospodarstwa na pole po publicznej drodze gruntowej i pomaga mu w pracach, ładując odpady rolne do rozrzutnika.

Zdaniem funkcjonariuszy, ojciec chłopca uważał to za normalne zachowanie, ponieważ był zdziwiony, że przyjechali policjanci.

Mężczyźnie nie przedstawiono żadnych zarzutów, ale policjanci sprawdzają, czy naraził swojego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Ojciec będzie też odpowiadał za udostępnienie pojazdu mechanicznego osobie nieposiadającej do tego uprawnień. Informacja z tej interwencji trafi też do sądu rodzinnego.

Autor: W.Chromy za PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ciągnik, rolnictwo, Nowe Miasto Lubawskie
Marek Morze o zdalnym spisie rolnym: To największe rolnicze badanie statystyczne w Unii Europejskiej

To największe rolnicze badanie statystyczne - tak o rozpoczynającym się 1 września spisie rolnym, mówił w Porannych Pytaniach Marek Morze, dyrektor Urzędu Statystycznego w Olsztynie. Zebrane...

Zamknij
RadioOlsztynTV