Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rolnicy i eksperci rozmawiali o nowej perspektywie finansowej

Fot. M. Kwiatkowska

„Krajowy Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 – wyzwania dla rolników” – pod tym hasłem w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym o nowej rolniczej perspektywie finansowej rozmawiali rolnicy i eksperci.

Plan strategiczny niesie pewne ważne nowości. Chodzi o ekoschematy, które dają rolnikom dodatkowe możliwości – mówi Joanna Czapla z resortu rolnictwa.

00:00 / 00:00

Mam obawy – nie krył Radosław Kajka, rolnik z gminy Kolno.

00:00 / 00:00

Mamy wątpliwości – potwierdził Mirosław Borowski, delegat do Krajowej Rady Izb Rolniczych z Warmii i Mazur, rolnik.

00:00 / 00:00

Konferencję zorganizowała Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza. Spotkanie ma pomóc rolnikom przygotować się do składania wniosków o płatności w tym roku, nabór wniosków rusza 15 marca.

Oprócz części szkoleniowej zaplanowano również dyskusję na temat aktualnych problemów, z którymi zmagają się rolnicy z Warmii i Mazur. Ponadto, rolnicy mogli skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, skalkulować ubezpieczenie w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” oraz porozmawiać z pracownikami biura W-MIR, którzy na podstawie danych z gospodarstwa dokonują symulacji przybliżonych płatności.

Omawiane było również rolnictwo cyfrowe.

Fot. M. Kwiatkowska

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja, rolnik
Nawadnianie i fotowoltaika z dofinansowaniem. „Chcemy aby wszyscy otrzymali wsparcie”

Do połowy marca wydłużono możliwość składania wniosków o dofinansowanie nawadniania i fotowoltaiki. Rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach takie inwestycje, wciąż mogą ubiegać się o wsparcie...

Zamknij
RadioOlsztynTV