Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rok 2013 w regionie – powiat gołdapski: oddłużenie szpitala

Gołdap. Fot. Łukasz Węglewski

Rok 2013 był dla powiatu gołdapskiego wyjątkowym – mówi wicestarosta Ewa Bogdanowicz-Kordjak.

Dodaje, że dzięki dużym przedsięwzięciom początkowo średni budżet powiatu, wielkości około 25 milionów złotych, sięgnął 40 milionów. Przed wszystkim w styczniu 2013 roku władze powiatu przekształciły gołdapski szpital w spółkę. Dzięki temu placówka została oddłużona na kwotę ponad 11 milionów złotych i dług ten powiat gołdapski spłacił.

Dodatkowo szpital został doposażony w nowy sprzęt, taki jak USG, echo serca czy rentgen. Zostały także uruchomione nowe usługi i placówka wychodzi na prostą– dodała Ewa Bogdanowicz-Kordjak.

Starostwo Powiatowe w Gołdapi. Fot. Łukasz Węglewski

Przy współpracy z gminą, w minionym roku, za prawie 5 milionów złotych w Gołdapi zostały wyremontowane dwie ważne dla miasta ulice. Z kolei w bieżącym roku będą naprawiane drogi w sąsiednich gminach. Jest też duża szansa na uruchomienie kompleksu usług zdrowotnych w Uzdrowisku Gołdap. Dodatkowo powiat stara się o pieniądze na termomodernizację kompleksu budynków szpitalnych z 20 wieku.

W sumie w Nowym Roku powiat gołdapski szacuje wydać na inwestycje prawie 10 milionów złotych. (amin/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, Gołdap, 2013
Rok 2013 w regionie – Ostróda: remont dworca PKP

Prawie 5 milionów złotych na remont budynku dworca PKP wydała w tym roku Ostróda. W środku powstanie bowiem poczekalnia z kasami biletowymi PKP i PKS, a...

Zamknij
RadioOlsztynTV