Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rodzice poszli na zakupy w upalny dzień. W aucie zostawili dwuipółletnie dziecko

Fot. fotolia.com

Zamknięty samochód i zamknięte szyby. Właśnie w takich warunkach przez kilkadziesiąt minut w upalny dzień przebywała dwuipółletnia dziewczynka pozostawiona przez rodziców w aucie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12.45 na ulicy Dąbrowskiego w Mikołajkach. Policję poinformował mężczyzna,  który zauważył zamknięte w aucie dziecko, które jak opisał przez telefon „ledwo dyszy”.

Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji. Funkcjonariusze podjęli decyzję o siłowym uchyleniu tylnych okien umożliwiając tym samym dopływ powietrza. Dziecko było przytomne, ale płakało. Po około 10 minutach przyszedł brat dziewczynki, który otworzył drzwi do auta, a dopiero po kolejnych 10 minutach przyszli rodzice. Na miejsce zdarzenia przyjechała karetka pogotowia i straż pożarna. Na szczęście dziewczynka nie wymagała hospitalizacji.

Rodziców – obywateli Estonii uświadomiono, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mogli spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka.

Policja apeluje o rozsądek i ostrzega, że pozostawienie dziecka w nagrzewającym się, zamkniętym pojeździe skutkuje odpowiedzialnością karną. Najłagodniejszą formą kary jest w tym przypadku mandat karny w wysokości nawet do 500 zł.

Autor: Ł.Sadlak
Źródło: KWP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, policja, dziecko
5 osób aresztowano za wyłudzanie luksusowych aut. Mężczyźni usłyszeli ponad 70 zarzutów

9 osób podejrzanych o wyłudzenie pojazdów o wartości miliona złotych zatrzymali policjanci CBŚP i Komendy Miejskiej w Olsztynie. Przedstawiono im 78 zarzutów. Podejrzani wykorzystywali między innymi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV