Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

5 osób aresztowano za wyłudzanie luksusowych aut. Mężczyźni usłyszeli ponad 70 zarzutów


9 osób podejrzanych o wyłudzenie pojazdów o wartości miliona złotych zatrzymali policjanci CBŚP i Komendy Miejskiej w Olsztynie. Przedstawiono im 78 zarzutów.

Podejrzani wykorzystywali między innymi skradzione dokumenty, na podstawie których wyłudzali pojazdy i sprzęt budowlany. Według śledczych, jedne osoby wyłudzały pojazdy, inne transportowały je do paserów, kolejna osoba zdejmowała elektroniczne zabezpieczenia antykradzieżowe. Ostatnie ogniwo stanowili paserzy, którzy zajmowali się rozbiórką lub sprzedażą wyłudzonych pojazdów.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że podejrzani mogli działać na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz małopolskiego. Odbiorcami wyłudzonych samochodów byli paserzy z Litwy oraz Polski, głównie z województw kujawsko-pomorskiego i małopolskiego. Natomiast wyłudzony lub skradziony sprzęt budowlany trafiał między innymi do legalnie działających firm branży budowlanej na terenie Polski.

Na wniosek prokuratury sąd wnioskował o trzymiesięczny areszt wobec pięciu podejrzanych.

Źródło: KWP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, zatrzymanie, auta, wyłudzenia, video, uwaga
Policja poszukuje kobiety ze zdjęcia. Sprzedawała podrabiane złoto

  Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzi postępowanie w sprawie kobiety, która dokonywała oszustw w komisach i lombardach na terenie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV