Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Robert Nowacki: Rolnicy żyją suszą, niskimi cenami zbóż i tym, co będzie na rynku mleka

Robert Nowacki. Fot. A. Dybcio

Mamy ogromne szanse, żeby ten postulat spełnić – tak zapowiedź wyrównania dopłat bezpośrednich dla polskich rolników do poziomu, który mają nasi zachodni sąsiedzi mówił w Porannych pytaniach Robert Nowacki.

W rozmowie z Markiem Lewińskim kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu z okręgu „olsztyńskiego” przyznał jednak, że osiągnięcie dopłat na poziomie średniej europejskiej – dla wielu polskich rolników – nie jest w tej chwili najważniejsze.

Uważam, że to się stanie, jestem o tym święcie przekonany. Znając skuteczność pana Wojciechowskiego, to nie jest jakiś wielki problem. To też nie jest problem, którym żyją rolnicy (…) Rolnicy coraz bardziej żyją suszą, niskimi cenami zbóż, nie wiemy co będzie na rynku mleka.

Przesłuchanie polskiego kandydata na komisarza Unii Europejskiej ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego przez komisję ds. rolnictwa Parlamentu Europejskiego odbędzie się we wtorek 1 października.

Znam problemy rolników – przekonywał ubiegający się o mandat posła dyrektor oddziału ODR w Olecku. I jak podkreślał – rolnicy muszą mieć w parlamencie silną reprezentację, bo ich potrzeby mogą się zmieniać nawet na przestrzeni jednego miesiąca.

Może tak się stać chociażby ze względu na warunki klimatyczne. Ja jestem przede wszystkim praktykiem i chciałbym wnieść świeżość. Problemy, które są na dole przekazywać bezpośrednio na komisjach, czy też w Sejmie i mieć wpływ na to, żeby w pewnych momentach móc realnie oddziaływać.

Gość Porannych pytań jest „ósemką” na liście Prawa i Sprawiedliwości. Jej liderem jest  prof. Wojciech Maksymowicz. Z kolei „jedynką” Koalicji Obywatelskiej jest Janusz Cichoń, PSL-u – Urszula Pasławska, Konfederacji – Piotr Lisiecki, SLD – Marcin Kulasek, a Skutecznych – Paweł Abramski.

Posłuchaj Porannych pytań

 

Robert Nowacki. Fot. A. DybcioRedakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Prawo i Sprawiedliwość, Robert Nowacki, rolnik
„Wychodzimy do ludzi z konkretnym programem wyborczym”. Zakończyła się lokalna konwencja PiS na Warmii i Mazurach

Wizytą w Działdowie na lokalnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości zakończyła się czwartkowa wizyta Stanisława Karczewskiego na Warmii i Mazurach. Marszałek Senatu optymistycznie patrzy na wynik jesiennych...

Zamknij
RadioOlsztynTV