Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Robbert Andringa o tegorocznym Euro: Polscy kibice pokazali, jak kochać siatkówkę. Mam nadzieję, że moi rodacy się tym zarazili

Robbert Andringa. Fot. ze strony indykpolazs.pl

Holandia była współgospodarzem siatkarskich mistrzostw Europy, ale w oczy rzucały się w tamtejszych halach pustki na trybunach (oczywiście z wyjątkiem meczów reprezentacji Polski, kiedy to hale „pękały w szwach” od kibiców biało-czerwonych).

Dlaczego ten sport nie jest popularny w kraju, który przecież ma na koncie mistrzostwo olimpijskie z Atlanty? Odpowiada holenderski przyjmujący Indykpolu AZS-u Olsztyn – Robbert Andringa:

W latach 90. mieliśmy świetną drużynę, osiągającą wielkie wyniki. Po mistrzostwie olimpijskim w 1996 roku poziom naszej drużyny spadł. Od 2002 do 2018 roku nie było nas na mistrzostwach świata, a od 2004 roku nie ma nas na Igrzyskach Olimpijskich. Siatkówka usunęła się z życia społecznego. Jednak podczas tegorocznego Euro, polscy kibice pokazali Holendrom, jak kochać siatkówkę. Mam nadzieję, że moi rodacy się tym zarazili. Po ósmej pozycji, jaką zajęliśmy na mundialu, liczyliśmy przynajmniej na powtórkę w tegorocznym Euro, to jednak się nie udało – odpadliśmy w 1/8 finału z Niemcami. Jak zostało to odebrane? Nie wiem, nie czytałem gazet.

00:00 / 00:00

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Audycje w języku ukraińskim – październik 2019

Audycje w języku ukraińskim nadajemy codziennie, również w święta, o godzinach 10.50 i 18.10. Prezentujemy serwis informacyjny o życiu diaspory ukraińskiej na Warmii i Mazurach i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV