Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Reumatolodzy i dermatolodzy razem debatują nad zdrowie. Trwa konferencja naukowa

Fot. Adobe Stock

Jak skutecznie leczyć pacjentów z problemami dermatologicznymi i reumatologicznymi? Po raz kolejny rozmawiają o tym w Olsztynie specjaliści z całego kraju. Rozpoczyna się konferencja naukowa pod hasłem „Skóra i kości”.

– Holistyczne podejście do pacjenta jest niezbędne – uważa profesor Agnieszka Owczarczyk-Saczonek z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Nasza współpraca jest niezbędna, ponieważ pierwsze objawy chorób autoimmunizacyjnych objawiają się na skórze. W trakcie rozwoju choroby dochodzi do zajęcia narządów wewnętrznych. Tutaj niezbędna jest pomoc reumatologów, więc z dermatologami musimy ściśle współpracować dla dobra chorego.

– Dyskusje naukowe przynoszą nowe rozwiązania w leczeniu – dodaje profesor Magdalena Krajewska-Włodarczyk z UWM.

Naukowe działanie – to, co osiągamy pracując razem – przekłada się bezpośrednio na nasze podejście do pacjenta, na możliwości diagnostyki, ale i na możliwości innego, lepszego, często szybszego leczenia naszych pacjentów.

Konferencja naukowa „Skóra i kości” zakończy się w sobotę.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, konferencja naukowa, dermatologia
Większe nakłady na ochronę zdrowia nie pomagają. Polacy żyją krócej

Zwiększanie nakładów na ochronę zdrowia nie przekłada się na wzrost liczby świadczeń – wynika z analizy, którą przytacza środowy "Dziennik Gazeta Prawna". Wydatki na służbę zdrowia...

Zamknij
RadioOlsztynTV