Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Resort rozwoju apeluje do przedsiębiorców. Chodzi o pomoc w produkcji m.in. maseczek i płynu do dezynfekcji

Fot. M.Lewiński

Ministerstwo Rozwoju zaapelowało do firm, by kontaktowały się z resortem ws. pomocy w produkcji m.in. fartuchów ochronnych, kombinezonów ochronnych, maseczek z filtrem, gogli oraz płynu do dezynfekcji.

Jeżeli możesz pomóc w produkcji fartuchów ochronnych, kombinezonów ochronnych, maseczek z filtrem, gogli, wzmocnionych rękawic, rękawiczek ochronnych oraz płynu do dezynfekcji – napisz do nas na adres pomagamy@mr.gov.pl
– czytamy we wtorkowym wpisie na Twitterze resortu rozwoju.

Popyt na medyczny sprzęt ochronny w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wzrósł w ostatnich dniach i według ekspertów, będzie się nasilał. W wielu państwach członkowskich UE brakuje tego typu produktów.

W związku z tym wywóz poza UE środków ochrony, takich jak: okulary i przyłbice ochronne, osłony twarzy, sprzęt do ochrony ust i nosa, odzież ochronna, rękawice wymaga specjalnego pozwolenia. Ograniczenie wprowadzone w związku z koronawirusem ma obowiązywać przez 6 tygodni.

 

Autor: Magdalena Jarco (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedsiębiorcy, produkcja, ministerstwo rozwoju, koronawirus, płyny dezynfekujące
Kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Łącznie zachorowało już 238 osób

Badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u kolejnych 17 osób – podało Ministerstwo Zdrowia. Bilans na chwilę obecną to 238 osób, z których pięć zmarło. Ministerstwo poinformowało, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV