Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Relacje ze spotkań Indykpolu AZS na antenie Radia Olsztyn. „To będzie trudny sezon” – zapowiada trener Santilli


W siedzibie naszej rozgłośni odbyła się konferencja prasowa przed rozpoczęciem sezonu siatkarskiej Plus Ligi. Indykpol AZS Olsztyn po raz 18. będzie rywalizował z najlepszymi drużynami w kraju.

fot. P.Getka

Fot. Ł. Sadlak

Prezes Radia Olsztyn, Leszek Sobański zapowiedział, że na naszej antenie będą transmitowane wszystkie mecze Akademików.

Po tak udanym sezonie nie mogliśmy podjąć innej decyzji. Chcemy umożliwić Słuchaczom, którzy nie mogą śledzić zmagań siatkarzy na własne oczy, odbiór tych emocji przy pomocy radioodbiorników. Reszta jest w rękach drużyny i trenera

– mówił prezes Sobański.

Fot. Ł. Sadlak

Trener Indykpolu AZS Olsztyn – Roberto Santilli, przyznał, że w poprzednim sezonie jego zespół spisał się znakomicie. To był duży krok naprzód i bardzo dobra jakość.

Wygrywaliśmy z bardzo silnymi drużynami. W tym sezonie również chcemy z nimi konkurować. Jest jednak sporo zmian. Ważne jest więc przygotowanie mentalne – nie tylko samych zawodników, ale również klub musi mieć pomysł na swoją politykę. Nie możemy też oczekiwać, że nowi zawodnicy od razu się zaadaptują. Mamy bardzo silny trzon zespołu – m.in. naszego kapitana Pawła Woickiego i Janka Hadravę. Jeżeli nowi zawodnicy poczują ducha naszej drużyny, to szybko się zaaklimatyzują. Będzie nam wtedy łatwiej pracować. Zapowiada się bardzo trudny i ekscytujący sezon

– przyznał Roberto Santilli.

Fot. Ł. Sadlak

Z kolei kapitan olsztyńskich akademików Paweł Woicki, cieszy się na nowy sezon pod okiem włoskiego szkoleniowca.

Trener Santilli jest jednym z nielicznych, którzy potrafią mnie okiełznać. Mimo, że mam 35 lat, pozwala mi się dalej rozwijać. Podobnie jest z każdym zawodnikiem niezależnie od wieku. Na treningu cały czas poszerzamy swoje horyzonty. Roberto Santilli to świetny fachowiec. Czasami mogę nie zgadzać się z jego wizją, ale zawsze ją akceptuję. Po przygodzie w reprezentacji moja optyka nieco się zmieniła, ale teraz muszę wracać do patrzenia okiem aktywnego sportowca i chłonąć wszystkie wskazówki. Poza tym nie mogę doczekać się spotkania z naszymi kibicami. To ludzie, którzy są z nami niezależnie od wyniku. Bardzo chcemy sprostać ich oczekiwaniom.

– wyjaśniał Paweł Woicki.

Fot. Ł. Sadlak

Prezes Indykpolu AZS-u Olsztyn, Tomasz Jankowski przyznaje, że celem na ten sezon jest powtórzenie sukcesu z tego poprzedniego.

Jesteśmy świeżo po rozmowach na temat tego, co nas czeka. Jestem świadomy, że będzie bardzo ciężko. Nikt nie zastąpi nam Kuby Kochanowskiego, ale problem leży gdzieś indziej. Kluby, że którymi rywalizowaliśmy w play-offach bardzo się wzmocniły w tym sezonie. Druga sprawa to kontuzja Robberta Andringi. Nasz przyjmujący powinien wrócić do nas w listopadzie. Nowością jest również to, że w tym sezonie kibice mogą kupić bilety online przy pomocy specjalnej aplikacji.

– mówił prezes Jankowski.

Pierwszy mecz Akademicy zagrają na wyjeździe. W niedzielę (14 października) AZS zmierzy się z GKS-em Katowice. Relacje na antenie Radia Olsztyn.

Posłuchaj konferencji prasowej

Autor/redakcja: K. Piasecka/BSC

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, siatkówka, Radio Olsztyn, konferencja, Plus Liga, Indykpol AZS Olsztyn, relacje, Tomasz Jankowski, video, Paweł Woicki, Leszek Sobański
Pod hasłem „Wspomnień czar” olsztyńska hala Urania świętowała swoje 40-lecie [WIDEO]

Mecz piłki ręcznej, koncert Czerwonego Tulipana i możliwość spotkania ze sportowcami grającymi w olsztyńskich zespołach siatkarskim i piłki ręcznej przed laty - w ten sposób olsztyńska...

Zamknij
RadioOlsztynTV