Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem od początku pandemii. Na Warmii i Mazurach 5 nowych przypadków

W całym kraju potwierdzono 615 nowych zakażeń koronawirusem. To największa liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby od początku epidemii. Zmarło kolejnych 15 osób.

Na Warmii i Mazurach odnotowano 5 nowych przypadków COVID-19. Chorzy to: mężczyzna w średnim wieku, starszy mężczyzna i starsza kobieta z powiatu giżyckiego, starsza kobieta z powiatu ostródzkiego i chłopiec z powiatu kętrzyńskiego. Wyzdrowiała młoda kobieta z powiatu piskiego.

Łączna liczba potwierdzonych zakażeń w całym kraju wynosi 45 031. Zmarło 1709 osób.

615 nowych przypadków zakażenia koronawirusem to rekordowy jednodniowy bilans. Poprzedni z 8 czerwca wynosił 599 przypadków.

Według MZ potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem pochodzą z województw: śląskiego (160), małopolskiego (133), mazowieckiego (95), łódzkiego (67), podkarpackiego (45), wielkopolskiego (27), opolskiego (17), pomorskiego (12), lubelskiego (11), lubuskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (7), zachodniopomorskiego (7), dolnośląskiego (5), świętokrzyskiego (5) i z warmińsko-mazurskiego (5).

Resort poinformował jednocześnie o śmierci kolejnych 15 chorych na COVID-19. Są to osoby w wieku od 59 do 91 lat. Zmarli w szpitalach m.in. w Raciborzu, Grajewie, Radomiu, Poznaniu, Krakowie, Gliwicach i w Nowym Sączu. Według Ministerstwa Zdrowia większość z nich miała choroby współistniejące.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem osiągnęła tym samym 45 031; 1709 osób zmarło.

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport, uwaga, pilne, koronawirus
Znamy wyniki testów na koronawirusa w szczycieńskiej WSPol. „Badania przeszło około 180 osób”

Testy na obecność koronawirusa przeprowadzone wśród pracowników Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie okazały się negatywne. Badania zostały przeprowadzone po tym, gdy okazało się, że jedna z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV