Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekordowa cena za działkę w centrum Olsztyna. Basen z halą sportową sprzedano na licytacji

Fot. A.Piedziewicz

21 milionów zł, czyli ponad dwa razy więcej niż zakładano – to kwota, za którą miastu udało się sprzedać teren z basenem i halą sportową przy ulicy Głowackiego w Olsztynie.

Oferty zaczynały się od 7 milionów zł. Ratusz zakładał, że uzyska około 10 milionów. Działka trafiła na licytację, uczestniczyło w niej dziesięciu oferentów. Najwyższą kwotę – 21 milionów zł – zaproponował jeden z warszawskim deweloperów, który na rynku nieruchomości działa od 14 lat.  Na razie nie wiadomo, jakie plany ma nowy właściciel. Kupiona przez niego działka z basenem nie jest objęta planem zagospodarowania. W Warszawie i okolicy firma ta buduje kameralne osiedla, domy i apartamentowce.

Powierzchnia sprzedawanego terenu to ponad 10,5 tys. m². Obecnie przy basenie i hali sportowej są staw i łąka. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz powiedział, że teren rekreacyjny wokół basenu nie zostanie sprzedany i mieszkańcy nadal będą mogli z niego korzystać.

Samorząd zdecydował się na sprzedaż 50-letniego kompleksu przy ul. Głowackiego, bo jego remont pochłonąłby kilkadziesiąt milionów złotych.

Pieniądze ze sprzedaży działki zostaną przeznaczone m.in. na wkład własny na inną sportową inwestycję. Chodzi o remont hali Urania.

Fot. A.Piedziewicz

Fot. A.Piedziewicz

Autor: K.Piasecka
Redakcja: B.Świerkowsk-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w licytacja, Olsztyn, basen, sprzedaż, basen Olsztyn, basen na sprzedaż
Olsztyn złożył wniosek o dofinansowanie zakupu autobusów elektrycznych

33 polskie miasta, w tym Olsztyn, złożyły wnioski o dofinansowanie zakupu autobusów elektrycznych. Przewidziane wsparcie dla samorządów to miliard 100 milionów złotych w formie dotacji oraz...

Zamknij
RadioOlsztynTV