Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Regionalny lockdown i specjalna pula pieniędzy dla samorządów tematami. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Jeden na Jednego – czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

Stanisław Szatkowski – Nowa Lewica
Henryk Żuchowski – Prawo i Sprawiedliwość

Temat 1

Wczoraj w województwie warmińsko-mazurskim wykryto 43 nowe zakażenia koronawirusem, dziś – 40. Niby mniej, ale i tak dwukrotnie więcej, niż wykrywano w kolejnych dniach ubiegłego tygodnia. Z drugiej strony – minister zdrowia Adam Niedzielski mówił niedawno o 3-4 województwach, gdzie jest najniższy poziom wyszczepienia. Wymienił lubelskie, podlaskie, zachodniopomorskie i podparpackie. Wcześniej sugerowano, że w najgorzej wyszczepionych regionach może być wprowadzony lockdown. Nas nie ma na liście najgorszych – możemy więc czuć się bezpieczni?

Temat 2

Jak namawiać do szczepienia przeciwko COVID-19? Czy jedynym sposobem jest czekać, aż takie osoby przestraszą się IV fali i dopiero wtedy pójdą się zaszczepić?

Temat 3

Rząd przyjął nowelizację tegorocznego budżetu państwa. Mają być wyższe dochody, więc pojawiły się pomysły ich rozdysponowania. Ma być uruchomiona specjalna pula dla samorządów – 4 miliardy złotych na inwestycje w wodociągi i kanalizację. Czy w naszym regionie to jest wciąż istotna potrzeba?

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rusza budowa ronda koło Dywit. Kierowców czekają duże utrudnienia

Na drodze krajowej 51 koło Dywit rozpoczyna się budowa ronda. Prace budowlane spowodują spore utrudnienia dla kierowców. Będzie obowiązywać ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania. Jak poinformowali...

Zamknij
RadioOlsztynTV