Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza budowa ronda koło Dywit. Kierowców czekają duże utrudnienia

Fot. UG Dywity

Na drodze krajowej 51 koło Dywit rozpoczyna się budowa ronda. Prace budowlane spowodują spore utrudnienia dla kierowców. Będzie obowiązywać ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania.

Jak poinformowali drogowcy, w piątek rozpoczną się pierwsze prace w związku z przebudową skrzyżowania DK51 koło Dywit z drogą powiatową oraz drogą gminną. W pobliżu mostu nad rzeką Wadąg będzie budowana kanalizacja deszczowa, by zapewnić prawidłowe odwodnienie skrzyżowania.

Jak podała GDDKiA w Olsztynie, większość robót przy budowie kanalizacji deszczowej nie będzie skutkowała utrudnieniami w ruchu. Jedynie budowa sieci kanalizacyjnej pod drogą spowoduje okresowe zajęcie jednego pasa jezdni. W tym czasie ruch będzie kierowany ręcznie. Na odcinku prac budowlanych zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Rondo pozwoli na sprawne włączenie do drogi krajowej nr 51 ruchu z kierunku cmentarza i Kieźlin z jednej strony i z osiedla Sterowców z drugiej, poprawiając tym samym bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Powstaną przejścia dla pieszych, chodniki i zatoki autobusowe.

Fragment DK51 Dywity – Olsztyn to długi, prosty odcinek, na którym kierowcy mają tendencję do rozwijania nadmiernych prędkości. Są tam przejścia dla pieszych i ciąg pieszo-rowerowy. Rondo wraz z wyspami azylu na przejściach dla pieszych uspokoi ruch i poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego – wskazuje GDDKiA w Olsztynie.

Wykonawcą zadania jest firma Strabag, która ma wykonać przebudowę za 6,1 mln zł w ciągu 18 miesięcy. Zgodnie z zawartym porozumieniem koszty inwestycji ponoszą po połowie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i Gmina Dywity.

Fot. GDDKiA Olsztyn

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dywity, kierowcy, rondo, DK51
Budowa linii tramwajowej. Zmieni się organizacja ruchu na olsztyńskich Nagórkach

W związku z budową drugiej linii tramwajowej w Olsztynie czekają nas w najbliższym czasie dwie zmiany. Jedna dotyczy funkcjonowania komunikacji miejskiej, kolejna organizacji ruchu. W najbliższy...

Zamknij
RadioOlsztynTV