Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ratusz chce za lotnisko w Dajtkach 500 tys. zł rocznie. Aeroklub daje 170 tys. Spór trwa

Lotnisko w Dajtkach. Fot. Marek Lewiński

 Wysokość opłat  za użytkowanie wieczyste  lotniska na olsztyńskich Dajtkach. Ten problem  od miesięcy zajmuje Samorządowe Kolegium Odwoławczym.

Komisja rozjemcza Polskiego Towarzystwa Rzeczoznawców uznała, że operat przygotowany przez olsztyński ratusz jest nieprawidłowy.
Na podstawie operatu ratusza ustalono opłatę roczną za użytkowanie terenu lotniska wysokości około pół miliona złotych. Dyrektor Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego Jacek Stawowczyk poinformował, że komisja rozjemcza Polskiego Towarzystwa Rzeczoznawców podważyła operat urzędu miasta.

Swój operat przygotował też aeroklub – na jego podstawie roczna opłata wynosiłaby 170 tysięcy złotych.

Ratusz na razie nie wypowiada się w tej kwestii, urzędnicy czekają na ponowne posiedzenie Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Lotnisko należy do Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego, ale korzysta z niego   Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Obecnie nie planuje się utworzenia tu portu transportowego, choć władze tego nie wykluczają. Aktualnie Najbliższym portem lotniczym Olsztyna jest Port Lotniczy Olsztyn–Mazury.

Autor: ASkrago
Redakcja:ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, Aeroklub
Na lotnisku w Szymanach zatrzymano mieszkańca Olsztyna. Był poszukiwany przez policję

Na  lotnisku  Olsztyn-Mazury funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o  popełnienie  przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. 57-letniego obywatela Polski, który przyleciał z Londynu  zatrzymano, gdy  w...

Zamknij
RadioOlsztynTV